6 grudnia 2018 roku do Przedszkola Publicznego nr 15 przybył wspaniały gość zwiastujący świąteczny czas. Mowa tu oczywiście o Świętym Mikołaju. Każdy wie, że Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci. Wielki worek, jaki przyniósł ze sobą świadczył o tym, że dzieci w naszym przedszkolu są bardzo grzeczne i miłe. Każdy z niecierpliwością wyczekiwał pięknego prezentu.

Dzieci były bardzo zadowolone z miłej niespodzianki, bardzo ładnie podziękowały Świętemu Mikołajowi za paczki, poczęstowały go pysznymi piernikami, zaśpiewały piosenki i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Już nie możemy się doczekać kolejnej tak miłej wizyty Św. Mikołaja w przyszłym roku.

Dorota Wróbel

 

Biedronki oraz Psotki i Śmieszki wzięły udział w corocznym konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową. Konkurs zorganizowany został przez Księgarnię Odeon pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Dzieci same wykonały prace.

Dorota Wróbel

 

Andrzejki to wieczór wróżb, to ostatnia okazja do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu.

Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, które mają charakter zabawy.

I tak wśród andrzejkowych wróżb bawiły się Biedroneczki.

Dzieci ustawiały kolejno buty od ściany do progu drzwi, wróżyły sobie z kart, z serduszek na których wypisane były imiona, rzucały kostkami na których były tajemnicze liczby, losowały karteczki z zawodami, wybierały kwiaty, wymyślały marzenie i rzucały monetą do pojemnika z wodą. Na koniec częstowały się pysznymi ciasteczkami z wróżbą.

Dorota Wróbel

 

Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają
Z tej okazji "Biedroneczki" przedstawienie dla Was mają

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami i obrzędami. Nasze przedszkole chcąc wprowadzić wszystkich w atmosferę  świąt, zorganizowało dwudniową uroczystość pt. "Jasełka po sąsiedzku". Na tę uroczystość zaprosiliśmy rodziców, opiekunów, przedstawicieli samorządu, dzieci z sąsiadujących przedszkoli, chór nauczycielski, Uniwersytet Trzeciego Wieku, oraz wszystkich pracowników przedszkola.

Przedstawienie pt. "Gdy się Chrystus rodzi" było wyjątkowe. Mali aktorzy w pięknej scenerii, wspaniałych strojach z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2019 roku.

Dorota Wróbel