Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 15 na Ogrodach od pierwszych dni września aktywnie i ochoczo zabrały się do ciekawych działań oraz przedsięwzięć. Najmłodsza grupa - dzieci trzyletnie "Wesołe Misie" pod opieką pani Beaty Jaworskiej obchodziły w tym miesiącu „Dzień Kropki i Święto Śliwki”. Maluchy malowały kropki farbami, były to spontaniczne wytwory dziecięcej wyobraźni i dzięki temu powstały oryginalne i niepowtarzalne prace. Nauczycielka poprowadziła zajęcia z wykorzystaniem elementów metody M. Montessori.

Z kolei starszaki realizowały działania związane z akcją "Sprzątanie Świata". Najpierw odbyła się pogadanka na temat segregacji śmieci z uwzględnieniem tematu: "Modelowa domowa sortownia odpadów". Kolejnym etapem cyklu ekologicznych zajęć było sprzątanie terenu ogrodu przyprzedszkolnego oraz pasa zieleni wzdłuż ogrodzenia. Dwie grupy dzieci 5 i 6 letnich: "Psotki i Śmieszki" oraz "Biedronki" wraz z rodzicami i pod kierunkiem nauczycielek, pani Katarzyny Chełminiak i pani Anny Jakubczyk - wykonywały zabawki ekologiczne z odpadów oraz uczestniczyły w konkursie plastycznym pod hasłem "Dbamy o nasze środowisko".

W ten sposób powstała tematyczna wystawka sygnalizująca ważny temat ochrony środowiska i otoczenia, w którym na co dzień żyje człowiek.

Nauka przez zabawę, obserwację i doświadczenie to oczywiście bardzo ważny element pobytu dziecka w przedszkolu. Jednak we wrześniu przedszkolaki mają swój dzień. Dlatego nie mogło zabraknąć życzeń oraz niespodzianki z okazji Dnia Przedszkolaka - świętowanego 20 września.

Pani dyrektor PP 15 Edyta Kowalska życzyła dzieciom z tej okazji uśmiechów od ucha do ucha oraz niespożytej energii każdego dnia. Przedszkolaki otrzymały słodkie co nieco, a zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było artystyczne malowanie twarzy, obdarowanie dzieci zwierzątkami z kolorowych baloników oraz wesołe zabawy z muzyką, bańkami mydlanymi i chustą animacyjną.