W dniach 28-29 sierpnia 2019 r. w naszym przedszkolu zorganizowane zostały Dni Adaptacyjne dla dzieci trzyletnich, które od 2 września rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem w grupie Wesołe Misie. Wydarzenie to poprzedziła gościnna wizyta pani dyrektor Edyty Kowalskiej oraz wychowawczynią grupy – pani Beaty Jaworskiej w Radiu Ostrowiec. Panie zachęcały rodziców do wzięcia udziału wraz ze swoimi pociechami w Dniach Adaptacyjnych oraz opowiadały także o niespodziankach, jakie czekają na dzieciaczki.

Misiowe Dni Adaptacyjne obfitowały w bardzo atrakcyjne przedsięwzięcia, były to: zabawy z chustą animacyjną, zabawy sensoryczne z magicznymi butelkami, zabawy z bańkami mydlanymi, zabawy taneczne z Misiem Pysiem. Bardzo wiele wrażeń dostarczyła dzieciom zabawa plastyczna "Misiowa fotobudka, podczas której dzieciaki pozowały do zdjęć. Pani Beatka – Misiatka zachęcała także dzieci do zabaw swobodnych – "U fryzjera" oraz "Gotujemy pyszny obiadek". Ponadto oprócz tradycyjnych zabaw konstrukcyjnych, odbyły się bardzo aktywne zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym wraz z rodzicami. Dzieci bardzo chętnie korzystały z przyborów i urządzeń ogrodowych. Na zakończenie każdy przybyły przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę od Misia Pysia, a rodzice mogli posłuchać wskazówek i porad od pani Beatki dotyczących procesu adaptacji dziecka w przedszkolu.

Dziękujemy pięknie dzieciom i rodzicom za miło spędzony czas w naszym przedszkolu i serdecznie zapraszamy już do wspólnej zabawy od 2 września.

Poprawiony (poniedziałek, 02 września 2019 11:37)