"Janinki"

7 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn rodzinny podsumowujący obchody I edycji "Janinek" czyli święta patronki naszego przedszkola Janiny Porazińskiej. Hasłem, które w tym roku przyświecało imprezie było: "Jesteśmy aktywni i kreatywni". Impreza połączona była z Dniem Mamy, Dniem Taty oraz z Dniem Dziecka.

W części oficjalnej  pani dyrektor Edyta Kowalska powitała  znamienitych gości: pana wizytatora Wiesława Gruszkę, panią dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Barbarę Pawelec oraz panią przewodniczącą Rady Osiedla Ogrody Hannę Wasik. Rodzinny festyn JANINKI zainaugurował pan Wiesław Gruszka symbolicznym wkopaniem drzewka oraz kapsuły marzeń przedszkolaków. Później  odbyły się występy artystyczne poszczególnych grup. Dzieci oprócz piosenek, wierszyków i pokazów tanecznych, przygotowała laurki i upominki dla swoich mam i tatusiów.  Gościem specjalnym był absolwent Piętnastki – Michał Sienniak, który wykonał trzy utwory muzyczne na saksofon. W namiocie rozstawionym w ogrodzie czekał na dzieci słodki poczęstunek, pyszna lemoniada oraz chłodnik przygotowany przez kucharzy. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz układów fitness w wykonaniu finalistek Mistrzostw Polski Fitness Dzieci i Młodzieży, które na co dzień trenują w klubie Black&White pod kierunkiem pani Joanny Kępy. Ponadto dzieci z przedszkola uczestniczyły w treningu piłki nożnej przeprowadzonym przez trenerów z Akademii Piłkarskiej Kadet. Wszyscy bawili się doskonale. Każdy uczestnik festynu mógł znaleźć coś dla siebie.

 

W ramach obchodów Święta Patronki Przedszkola dzieci obejrzały bajkę pt. "Dary Wróżek" w wykonaniu i interpretacji słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dorota Wróbel

 

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, "Biedroneczki" miały okazję poznać Panią Olę – ratownika medycznego. Celem spotkania było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielenia pierwszej pomocy, zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz poznania roli jaką odgrywa  w życiu człowieka krew.

DZIĘKUJEMY! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

 

"Biedroneczki", wzięły udział w zajęciach edukacyjnych uświadamiających potrzebę opieki nad bezdomnymi pieskami i kotkami. Młodzież z PSP nr 1 – wolontariusze, realizują "Projekt Dog Ara" i włączają do realizacji dzieci przedszkolne.

Dorota Wróbel

 

Jak wyglądało życie średniowiecznego rycerza? Już wiemy. Nasze przedszkole odwiedzili rycerze. Poznaliśmy ich życie, stroje, broń którą wtedy używali. W tym dniu wszystkie dzieci przeniosły się w podróż w odległe czasy.

Dorota Wróbel

 

Tym razem, źródłem wiedzy, nie były książeczki czy ilustracje, do naszego przedszkola przyjechał Pan Rafał – rolnik. Opowiedział nam o swoim gospodarstwie, codziennych jego obowiązkach, zwierzętach mieszkających w wiejskich zagrodach oraz roślinach uprawianych na polach. Pan Rafał przyjechał ogromnym traktorem z pługiem i zaparkował go na placu przedszkolnym. Dzieci w wyśmienitych humorach z dużym zainteresowaniem i zachwytem, oglądały sprzęt, zadawały pytania, a Pan z chęcią odpowiadał na nie, rozwiewając wszelkie wątpliwości przedszkolaków. Spotkanie z gościem było bardzo udana i z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci.

Serdecznie dziękujemy za cenną lekcje i poświęcony czas.

Dorota Wróbel

 

W ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej przedszkoliada.pl, dzieci wzięły udział w zajęciach z piłkami. Celem zajęć Drużyny Kangura jest zaspakajanie u dzieci spontanicznej aktywności fizycznej.

Dorota Wróbel

 

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego "Biedroneczki" wybrały się do "Fiku- Miku". Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez panią i zaproszeni do wspólnej zabawy. W tym "bajkowym" miejscu dzieci miały do dyspozycji piętrową konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, ruchome pomosty, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, samochody, piłki do skakania i wiele innych atrakcji. Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale w bardzo dobrych humorach. Było super!!!

Dorota Wróbel

 

"Żegnaj przedszkole...

18 czerwca 2019 r. dzieci 5 i 6 - letnie z grupy "Biedronki" z Przedszkola Publicznego nr 15 pożegnały przedszkole, swoje młodsze koleżanki i kolegów oraz cały personel.

Dzieci przedstawiły  program artystyczny pt. "Bajkowy Pociąg", który był podsumowaniem ich całorocznej pracy. Znalazły się w nim wiersze, piosenki, tańce, a nawet humorystyczne scenki, które rozbawiły zgromadzonych gości i rodziców.

Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książki, dyplomy, liczne prezenty - niespodzianki od Pani Dyrektor, swoich nauczycielek i Rodziców. Rodzice zaś podziękowania od grona pedagogicznego za współpracę, życzliwość i okazywaną pomoc.

Ze wielkim wzruszeniem ale i z uśmiechem na twarzy Pani Dyrektor i panie nauczycielki pożegnały się z dziećmi życząc wspaniałych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek.

Poprawiony (piątek, 05 lipca 2019 06:45)