"Dzieci i muzyka - nigdy nie jest
za wcześnie, by zainicjować ten duet"
S. Drasnin

Od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzone w świat muzyki. Sposób, w jaki zostanie zachęcone w przedszkolu i w domu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia łatwych melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, w znacznym zakresie decydować będzie o dalszym jego rozwoju. Muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia na wartości ludzkie, rozwija uczucia i wyobraźnię, dostarcza dużo radości i piękna.

"Biedroneczki" i "Psotki i śmieszki" wzięły udział w prezentacjach artystycznych "Wytańczyć dziecięce marzenia" oraz "Dziecięce marzenia".

Dorota Wróbel

Konkurs plastyczny

Grupa "Biedronki" wzięła udział w konkursie plastycznym "Zwierzkówko". Dzieci pod kierunkiem nauczycielek wykonały album poświęcony zwierzętom, które są najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Konkurs organizowany był przez MCK, a jego rozstrzygnięcie odbędzie się na pikniku w Parku Miejskim zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Sportowa Olimpiada

31.05.2019 r. w ramach obchodów Dnia Dziecka w ogrodzie przedszkolnym odbyła się przedszkolna olimpiada sportowa. Wzięły w niej udział dzieci z grupy "BIEDRONEK" i grupy "PSOTEK I ŚMIESZEK". Przed przystąpieniem do rywalizacji dzieci odbyły krótką rozgrzewkę, a następnie wzięły udział w wieloboju sportowym. Układały wieże z klocków, kręciły kołem hula hop, skakały na skakankach, biegały na czas, rzucały woreczkiem do celu i na odległość. Przerywnikami między poszczególnymi konkurencjami były tańce integracyjne.

Przegranych w tej imprezie nie było, ponieważ wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i mile spędzili piątkowe przedpołudnie. Nagrodą za poniesiony wysiłek były słodycze. Przedszkolną olimpiadę powtórzymy za rok.

31.05.2019 r. po południu "Biedronki" i "Psotki i Śmieszki" uczestniczyły w pikniku zorganizowanym przez Ostrowiecką Spółdzielnie Mieszkaniową i Dziecięcy Dom Kultury na osiedlu Słonecznym z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach integracyjnych, obejrzały pokazy magika, który nauczył ich swoich sztuczek, bawiły się na dmuchawcach i trampolinach. Dzieci uświetniły festyn swoim występem. Przedszkolaki zaprezentowały piosenkę pt. "Tęcza: i "Czarodziejskie słowa" oraz wiersz pt "Mój przyjaciel".

Poprawiony (środa, 03 lipca 2019 07:13)