Pożegnanie Przedszkola

18 czerwca 2019 r. dzieci 5 i 6 - letnie z grup "Psotki i Śmieszki" oraz "Biedronki" z Przedszkola Publicznego nr 15 pożegnały przedszkole, swoje młodsze koleżanki i kolegów oraz cały personel.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny "Bajkowy Pociąg": pięknie recytowały wiersze, odgrywały role, śpiewały piosenki i tańczyły. Włożyły wiele pracy w swój występ, co zaproszeni na uroczystość rodzice docenili i wielokrotnie nagrodzili gromkimi brawami.

Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książki, dyplomy, liczne prezenty - niespodzianki od Pani Dyrektor, swoich nauczycielek i Rodziców oraz słodycze, zaś Rodzice podziękowania od grona pedagogicznego za współpracę, życzliwość i okazywaną pomoc.

Ze wielkim wzruszeniem ale i z uśmiechem na twarzy Pani Dyrektor i panie nauczycielki pożegnały się z dziećmi życząc wspaniałych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Dyrekcja, Nauczycielki i Pracownicy Przedszkola dziękują Rodzicom i Opiekunom za okazane zaufanie i wybór naszej placówki na miejsce wychowania i kształcenia Waszych  Pociech.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska