17 czerwca 2019 r. odbył się jubileuszowy - 15 Przegląd Teatralny. Organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna. Przegląd odbył się w Osiedlowym Domu Kultury. W imprezie wzięły udział przedszkola z terenu miasta.
Przedszkola prezentowały oryginalną dekorację, stroje, ciekawe i zabawne scenariusze przedstawień oraz profesjonalną grę "małych i dużych" aktorów.

Improwizowaną scenkę z bajki pt. "Jaś i Małgosia" przygotowały dzieci z oddziału  IV i V. W rolę Małgosi wcieliła się Zuzia Ślęczek, Jasia – Kacperek Jeżewski, Czarownicy - Oliwka Perchel, Wróżkek - Ada Cichowlas i Maja Pucuła.
Jury konkursu, powołane przez organizatorów, oceniało prezentacje przedszkolaków według następujących kryteriów: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników, scenariusz i reżyseria; kreatywność, oryginalność scenariusza, opracowanie plastyczne i muzyczne spektaklu; scenografia, kostiumy, ruch sceniczny, charakter wychowawczy i wartości moralne spektaklu, ogólne wrażenie artystyczne.

Wobec wspaniałej gry aktorskiej młodych adeptów sztuk scenicznych komisja konkursowa za najlepsze uznała następujące wszystkie zespoły i wszyscy uczestnicy otrzymali honorowe pierwsze miejsce, nagrody, dyplomy i słodycze.

Celem przeglądu była:

  • prezentacja przedszkolnej twórczości teatralnej,
  • poszukiwanie nowatorskich form scenicznych,
  • doskonalenie warsztatu teatralnego,
  • wymiana doświadczeń,
  • integracja środowisk lokalnych,
  • rozwijanie wrażliwości i kreatywności scenicznej.

Beata Jaworska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska