Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy gościliśmy w naszym przedszkolu panią Aleksandrę, która pracuje jako ratownik i w przystępny sposób opowiadała przedszkolakom, jaką rolę w życiu człowieka pełni krew. Przypomniała także dzieciom alarmowe numery telefonów z racji zbliżających się wakacji, podczas których możemy być świadkami różnych zdarzeń wymagających powiadomienia odpowiednich służb.

Pani Aleksandra prezentowała zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń i złamań. Ponadto w przystępny dla przedszkolaków sposób poprowadziła zajęcia uświadamiające wykonywanie łańcucha czynności ratunkowych. Dzieci słuchały z zainteresowaniem oraz chętnie angażowały się w proponowany pokaz i demonstrację związaną z pierwszą pomocą przedmedyczną.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska