12 czerwca 2019 roku uczestniczyliśmy w pięknym i bardzo miłym przedsięwzięciu.

Naszą Piętnastkę odwiedzili niezwykli goście – Panie Dyrektorki, które tworzyły placówkę i zarządzały nią przez wiele lat: Barbara Kluba i Anna Gordon. Panie Dyrektorki przyjęły zaproszenie dzieci, pani dyrektor Edyty Kowalskiej oraz Grona Pedagogicznego.

W specjalnie zaaranżowanym kąciku czytelniczym Pani Barbara i Pani Anna czytały przedszkolakom fragmenty utworów Janiny Porazinskiej. I tak rozbrzmiewały strofy: "Szewczyka Dratewki"; "Psotek i Śmieszek"; "Bajki Iskierki"; czy też wierszyka "Ta Dorotka, ta malusia". W podziękowaniu za poczytanie bajeczek, dziewczynki z grupy IV Malwinka i Oliwka wykonały w duecie instrumentalną wersję utworu "Ta Dorotka, ta malusia". Zwieńczeniem wyjątkowego spotkania było wspólne odśpiewanie hymnu przedszkola, który ułożony został specjalnie na tegoroczne JANINKI, w hołdzie Janinie Porazińskiej. Czytanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wpisało się w obchody święta patronki placówki.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska