11 czerwca reprezentanci PP 15 – Maja Pucuła i Dawid Kozieł z grupy Biedroneczki pod opieką pani dyrektor – Edyty Kowalskiej uczestniczyli w IV Międzyprzedszkolnej Debacie na temat: "Klimat dla Ziemi – segregacja odpadów komunalnych i jej wpływ na niską emisję i zdrowie mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego," która odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Organizatorem przedsięwzięcia było PP 7, a honorowy patronat objął Pan Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego – Jarosław Górczyński.

Debatę poprowadziła Wiceprzewodnicząca Rady Miasta pani – Joanna Pikus. Celem debaty było kształtowanie Eko świadomości, podnoszenie ekologicznej kultury, a także upowszechnienie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego, uświadomienie uczestnikom debaty odpowiedzialności za prawidłowe postępowanie z odpadami, zachęcanie do troski o środowisko poprzez tworzenie trwałych nawyków ekologicznego stylu życia w domu, przedszkolu i najbliższym otoczeniu.

Maja jako doradca i Dawidek jako uczestnik spisali się bardzo dobrze podczas debaty i godnie reprezentowali nasze przedszkole. Wszystkie dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody i certyfikaty.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska