25 maja przedszkolaki z PP 15 wzięły udział w dorocznym Biegu Wiosny, który odbył się na Gutwinie. Impreza zorganizowana była pod patronatem prezydenta miasta – pana Jarosława Górczyńskiego. Nasze przedszkole reprezentowały tym razem dzieci z grupy drugiej – Żabki oraz dzieci z grupy trzeciej – Smerfy. Najpierw przedszkolaki rozgrzewały się pod okiem trenerów oraz uczestniczyły w rozgrywkach integracyjnych, aby we właściwej kondycji fizycznej przystąpić do biegu.

Następnie Żabki i Smerfy ubrane w przedszkolne koszulki reprezentacyjne, wraz z panią  Basią  i panią dyrektor – Edytą, stawiły się na starcie. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie i szybko przebiegły dystans stu metrów. Na mecie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Dzieciom kibicowali rozentuzjazmowani rodzice, którzy dumnie patrzyli na sportową postawę swoich pociech. Cieszymy się, że swoim udziałem w tak ważnym gminnym wydarzeniu, przyczyniamy się do popularyzacji biegania wśród lokalnej społeczności.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska