Dzisiaj w kinie Etiuda odbyła się doroczna impreza artystyczna pod hasłem "Wytańczyć dziecięce marzenia" – zorganizowana przez ostrowieckie przedszkola publiczne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego – pan Jarosław Górczyński. W imprezie wzięły udział dzieci z placówek publicznych i niepublicznych, które zaprezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne i aktorskie.

Dziecięce Prezentacje Artystyczne mieli okazję podziwiać wyjątkowi goście: pani wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak, pan Wiesław Gruszka – wizytator reprezentujący Kuratorium Oświaty w Kielcach - Oddział w Ostrowcu Św. pani Anna Zybura – reprezentująca pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego, która odczytała Jego list do przedszkolaków, pani Elżbieta Pomiankiewicz - dyrektor Miejskiej Biblioteki w Ostrowcu Św. oraz lokalne media. Na sali kina Etiuda zasiedli także dyrektorzy przedszkoli, rodzice, pracownicy przedszkoli, zaś nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia pieczę sprawowali pracownicy MCK.

Tegoroczne Prezentacje Przedszkolaków poprowadzili: Zosi i Pawłowi - kolorowe lalki, które w humorystycznych dialogach zapowiadały występy przedszkolaków, co spotkało się z zaciekawieniem oraz rozbawiło widownię.

Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, zarówno w tańcu, śpiewie oraz w scenkach aktorskich, a wyjątkowe występy świadczyły o wysokim poziomie artystycznym. Były tańce do popularnych piosenek dziecięcych, podziwiać mogliśmy postacie z bajek, mieliśmy okazję oglądać pokazy gry aktorskiej w inscenizacjach znanych i lubianych wierszy dla dzieci.

Celem prezentacji była popularyzacja dziecięcych utworów muzycznych, rozwijanie uzdolnień wokalnych, tanecznych i recytatorskich, doskonalenie umiejętności kreatywnego wyrażania siebie poprzez działania artystyczne oraz integracja dzieci i nauczycieli z placówek przedszkolnych na terenie miasta.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska