18 maja 2019 r. na korcie tenisowym na osiedlu Ogrody odbył się Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. Wydarzenie organizowane było pod patronatem starosty Marzeny Dębniak i prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Przedszkole 15 reprezentowała grupa Psotki i Śmieszki pod kierunkiem Beaty Jaworskiej. Dzieci wykonywały piosenkę pt. "Zaczarowane wyrazy".

Przy stoisku naszej placówki dzieci mogły się pobawić, wspólnie z rodzicami mogły skosztować orzeźwiającego makaronu z musem jagodowym i truskawkowym, poczęstować się słodkimi wypiekami chętnych mam, czy też spróbować wyśmienitego bigosu serwowanego przez kucharzy.

Pogoda dopisała, organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla uczestników, dlatego czas spędzony z rodziną podczas pikniku okazał się bardzo pożyteczny. Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do wspólnego integrowania lokalnej społeczności.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska