W dniu 30 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 15 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Flagi oraz z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci wraz z nauczycielkami wcześniej  przygotowały się do tych pięknych obchodów poprzez: uczestnictwo w zajęciach o tematyce patriotycznej, przybranie koszulek reprezentacyjnych, występowanie z chorągiewkami oraz udekorowanie sali gimnastycznej w barwy i symbole narodowe.

Uroczystość poprowadziła pani dyrektor Edyta Kowalska, która zainicjowała wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie pani Ewa Ziętkowska przedstawiła prezentację multimedialną pt.: "Jesteśmy Polakami", z której przedszkolaki dowiedziały się czym jest godło narodowe, flaga i hymn narodowy. W kolejnej części akademii wystąpiły Psotki i Śmieszki, które z przytupem odtańczyły krakowiaka i odśpiewały piosenkę  pt.: "Polska biało – czerwoni" (przygotowanie pani Beata Jaworska). Z kolei na swój występ nie mogły się doczekać Smerfy, które zaśpiewały piosenkę pt.: "Czerwone jabłuszko". Kiedy przyszła pora na najmłodszą grupę Wesołe Misie – zgromadzona publiczność biła brawo za piękną recytację wiersza Czesława Janczarskiego pt.: "Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie" (przygotowanie pani Marzena Dąbrowska). Dopełnieniem dziecięcych patriotycznych prezentacji była wspólna recytacja wiersza Władysława Bełzy – uznawanego za katechizm polskiego dziecka pt.: "Kto Ty jesteś?"

Przedszkolna akademia miała na celu kształtowanie i utrwalanie wśród najmłodszych postaw patriotycznych, wzbudzanie szacunku do symboli narodowych oraz poznawanie historii własnego kraju i narodu.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska