W ubiegły piątek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego, w których uczestniczyli rodzice naszych podopiecznych. Pani Kalina Łabuz – Bębas najpierw krótko przedstawiła rodzicom na czym polega nauczanie języka obcego w przedszkolu, oraz zaprezentowała stosowane przez siebie metody i pomoce dydaktyczne.

- Dorosłym wydaje się, że każde zajęcia muszą zaskakiwać, a w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym jest zupełnie inaczej. Dzieci lubią, kiedy mogą przewidzieć kolejne elementy zajęć, dlatego w każdej grupie rozpoczynamy od piosenki "Hello, what’s your name?" i "Make a circle", która pomaga nam w ustawieniu się w kółku.

Tak jak na każdych zajęciach, i tym razem nie zabrakło dobrej zabawy. - W wieku przedszkolnym podstawą jest zabawa, która pełni różnorodne i bardzo ważne funkcje w rozwoju dziecka. Ale oprócz zabawy czytamy również wierszyki, bajeczki, kolorujemy. Nauka języka obcego na tym etapie edukacji może być tylko słuchowa, od dzieci nie należy wymagać, aby mówiły. Należy się trzymać naturalnego procesu nabywania języka, taki sam proces jest również w przypadku języka ojczystego. Dobrze, kiedy dzieci rozumieją co do nich mówię, wykonują polecenia. Każde z nich zaczyna mówić po angielsku w swoim czasie. – dodała pani Kalina, która prowadzi w przedszkolu również zajęcia dodatkowe z języka włoskiego.

Obecnie dzieci utrwalają nazwy zwierząt podwórkowych oraz ich odgłosy. Teraz każdy przedszkolaczek PP 15 wie, że angielskie świnki mówią "oink oink"!

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska