Nadchodzą piękne święta. Wszyscy już się na nie cieszą. Pachnie wiosna i radośniej świeci uśmiechnięte słonko. Wielka radość na ziemi.

Tymi słowami dnia 16 kwietnia w 2019 r. Psotki i Śmieszki z grupy IV w Przedszkolu Publicznym Nr15 w Ostrowcu Św. rozpoczęły spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Ostrowca Św. Panią Joannę Pikus, Kierownika Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej Panią Barbarę Pawelec, Przewodniczącą Rady Osiedla Ogrody Panią Hannę Wasik, Przyjaciół z grupy "Misie" z Przedszkola Publicznego nr 7 wraz z Panią Jolantą Żak, Panią Dyrektor, Rodziców, Przyjaciół ze wszystkich grup, Panie Nauczycielki i cały Personel.

Psotki i Śmieszki przedstawiły program Wielkanocne Świętowanie, który był finałem projektu edukacyjno-artystycznego Poznajemy tradycje wielkanocne. Montaż słowno–muzyczny pełen radości, muzyki, śpiewu, tańca i recytacji przybliżył zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wiosennych świąt. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Edyta Kowalska i Beata Jaworska złożyły wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne a Małe Gospodynie i Gospodarz – Maja, Hubert i Natalka - obdarowali wszystkich czekoladowymi jajkami.

By stało się zadość tradycji Wielkanocnego Świętowania 17 IV 2019 r. grupa Biedroneczek zrobiła świąteczne mazurki. Dzieci przekładały wafle masą kajmakową i czekoladową, samodzielnie je dekorowały lukrem, czekoladą oraz konfiturą i cukrową posypką. Przedszkolakom ta forma zajęć sprawiła dużo radości. Efektami pracy przedszkolacy mogli  pochwalić się swoim bliskim, zaproszonym na uroczystość: P. Dyrektor, P Kalinie, P. Beacie oraz przyjaciołom z grupy IV. Wspólny śpiew i recytacje utworów wielkanocnych dopełniły uroczystości. Na koniec Pani Dyrektor złożyła obecnym życzenia radosnego wielkanocnego świętowania.

Beata Jaworska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska