W dniach 20 – 21.03.2019 r. odbyły się w PP 15 dni otwarte dla dzieci, które od września rozpoczną swą przygodę edukacyjną w przedszkolu.

W środę 20 marca gościliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami już od godziny 9:30. Najpierw pani dyrektor Edyta Kowalska powitała zgromadzonych w sali gimnastycznej. Następnie odbył się pokaz prezentacji multimedialnej dotyczący przedsięwzięcia realizowanego w placówce w miesiącu lutym - "Wiadomości z Przedszkolandii, czyli przedszkolny miesiąc mediów promujący placówkę".

Dzieci jednak nie mogły się doczekać zabaw w salach dydaktycznych. Integracja z przedszkolakami, które w tym roku już uczęszczają do przedszkola, dostarczyła milusińskim wiele wrażeń i niezapomnianych emocji. Nowe dzieci mogły obejrzeć kolorowe sale wyposażone w liczne zabawki oraz duży bezpieczny ogród przyprzedszkolny.

Z kolei 21 marca grupa III Smerfy pod kierunkiem pani Ewy Ziętkowskiej przedstawiła montaż słowno-muzyczny pt.: "Maja szuka wiosny". Dzieci wdzięcznie śpiewały, recytowały wierszyki oraz zachęcały do wspólnej zabawy. Swoje talenty wokalne i recytatorskie przedstawiły także maluchy z grupy najmłodszej Wesołe Misie oraz dzieci z grupy II Żabki.

Mamy nadzieję, że dzieciom spodobało się nasze przedszkole. Staramy się, aby panowała w nim przyjazna i miła atmosfera. Zachęcamy i zapraszamy Was – Drogie Dzieci od września do Piętnastki!

Edyta Kowalska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska

Poprawiony (poniedziałek, 25 marca 2019 15:02)