W dniu 01.03.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia promującego placówkę pod hasłem: "Wiadomości z Przedszkolandii, czyli przedszkolny miesiąc mediów".

W ramach projektu nauczycielki wszystkich grup zorganizowały wiele ciekawych zajęć, były to między innymi zajęcia otwarte, w których uczestniczyli rodzice pociech, zajęcia rozwijające kreatywność i logiczne myślenie (Gałązka Logiczna – metoda TOC), warsztaty umożliwiające poznanie zawodów z najbliższego otoczenia dzieci, oraz wszystko to, co jest związane ze światem mediów.

- Działania te wpisują się w realizację polityki oświatowej, której jednym z założeń jest preorientacja zawodowa w przedszkolu. Dzieci z tej okazji wybrały się również na wycieczkę do redakcji Radia Record oraz do redakcji telewizji LokalnaTV, gdzie mogły "od kuchni" poznać zawód redaktora, dziennikarza oraz proces tworzenia wiadomości medialnych. – powiedziała pani dyrektor Edyta Kowalska. Dzięki nabytej wiedzy przedszkolaki świetnie spisały się jako dziennikarze, redaktorzy i operatorzy. Dzieci zadbały również o profesjonalny sprzęt medialny, który wykonały własnoręcznie  i dzięki któremu przeprowadziły wywiady ze wszystkimi pracownikami placówki. Maluszki z najmłodszych grup stworzyły przepiękne, barwne telewizory oraz aparaty telefoniczne, które służą im podczas codziennych zabaw przedszkolnych. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyło wiele emocji, uśmiechu i dobrego humoru.

- Pragnę serdecznie podziękować wszystkim nauczycielkom z Publicznego Przedszkola nr 15 za wkład pracy w nasze przedsięwzięcie, a rodzicom za ich zaangażowanie. Bardzo serdecznie dziękuję pani koordynator projektu Kalinie Łabuz – Bębas za pracę nad prezentacją oraz przedstawienie jej podczas podsumowania – dodała pani dyrektor.

Podczas piątkowej prezentacji projektu gościliśmy w placówce znakomitych gości - swoją obecnością zaszczyciły nas dzieci z klasy IE ze Szkoły Podstawowej nr 5 na osiedlu Ogrody z wychowawczynią Magdaleną Soboń, oraz z panią dyrektor Martą Dobrowolską – Wesołowską. W spotkaniu uczestniczyli również: pani Justyna Łada reprezentująca Urząd Miasta, pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach filia w Ostrowcu Św., Barbara Pawelec, rodzicie podopiecznych oraz przedstawiciele lokalnych mediów: pani Joanna Boleń z Gazety Ostrowieckiej oraz pan Mariusz Jabłoński z portalu informacyjnego ostrowiecnews.pl.

Edyta Kowalska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska