Dzień Babci i Dziadka w grupie 4

Dla Babć i Dziadków wnuczęta są radością życia, a dzieci wychowujące się w bliskości z najstarszym rodzinnym pokoleniem są szczęśliwsze. Zainteresowanie pełne miłości, troskliwości, chęć obdarowywania – wszystkie te starania i uczucia jakimi Dziadkowie, a w szczególności Babcie darzą dzieci, wzbogaca ich świat uczuć i doświadczeń o pozytywne wartości.

Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.

Takie i inne życzenia dało się słyszeć w dniu 8 stycznia, kiedy to do przedszkola przybyli zaproszeni goście – kochane Babcie i Dziadkowie. Występy artystyczne Psotek i Śmieszek podbiły serca publiczności. Mali aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Legenda o choince" oraz montaż wierszy, piosenek i tańców skierowany personalnie dla Babć i Dziadziusiów. Oklaskom nie było końca. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt upominki i słodkiego buziaka, a rodzice przygotowali na tę uroczystość pyszny poczęstunek. Wychodząc Babcie i Dziadkowie dziękowali za moc dostarczonych wzruszeń.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w uświetnienie tej uroczystości.

 

W piątek 11 stycznia 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój "Sali balowej" wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Wiele atrakcji miały nasze Dzieci podczas malowania twarzy przez Panią Annę Mazurz Fikolandu. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zespołu Zibi Band zachęcała je do tańców. Moc słodkości zafundowała nam Rada Osiedla Ogrody - były one silnym impulsem do czynnego uczestnictwa w konkursach. Kolejną atrakcją był balon z cukierkami, który pękł na zakończenie balu. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następny Bal Karnawałowy w naszym Przedszkolu.

 

Zimowe zabawy na śniegu

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg... Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo!

Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowały śnieżne mury, tropiły na śniegu ślady ptaków, dokarmiały je w przedszkolnym karmniku a przede wszystkim – zjeżdżały na sankach z górki. Pomysłom nie było końca. Choć przemoczeni i zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy na ciepły obiad do przedszkola. Mimo, że zimowa aura i warunki do zabaw na śniegu długo u nas nie zabawiły, mamy nadzieję, że pogoda nam to zadośćuczyni i będziemy mogli ponownie oddawać się śniegowemu i zimowemu szaleństwu.