Projekt Medialny w PP15 pod hasłem

czyli przedszkolny miesiąc mediów promujący placówkę.

Projekty edukacyjne realizowane w miesiącu lutym:

• grupa I Wesołe Misie – "W bajkowym świecie mediów"
  • grupa II Żabki – "Mali odkrywcy – telefony"
  • grupa III Smerfy – "Zima w mediach"
  • grupa IV – "Radiowe wiadomości Psotek i Śmieszek"
  • grupa V – "Dziennikarskie prezentacje Biedroneczek"

W ramach realizacji projektu, odbędą się:

1. Zajęcia otwarte w grupach:
    • "Wesołe Misie" – 22 II 2019 r. godz. 9:00
    • "Żabki" – 13 II 2019 r. godz. 9:30
    • "Smerfy" – 06 II 2019 r. 9:30
    • "Psotki i Śmieszki” – 15 II 2019 r. godz. 9:15
    • "Biedroneczki" – 21 II 2019 r. godz. 10:00.
  2. Spotkanie przedszkolaków z operatorem kamery, ekspertem poprawnej wymowy -  logopedą.
  3. Wycieczki do radia i telewizji – 13 II 2019 r.
  4. Poznawanie zawodów: dziennikarz, prezenter, fotograf, ilustrator książek, pisarz oraz zawodów i funkcji pracowników przedszkola: logopeda, dyrektor, księgowa, intendentka, nauczyciel, kucharz, pracownik obsługi, konserwator.
  5. Prezentowanie przez dzieci przygotowanego programu telewizyjnego – gr. V.
  6. Podsumowanie projektu i prezentacja multimedialna z udziałem dzieci, nauczycieli, zaproszonych gości, przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek publicznych - 01 III 2019 r.
  7. Zamieszczenie wniosków z projektu na stronie internetowej przedszkola oraz w lokalnych mediach.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska

Poprawiony (poniedziałek, 11 lutego 2019 19:36)