11 stycznia 2019 r. w PP 15 odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców.
Pani dyrektor Edyta Kowalska powitała wszystkie dzieci przebrane w piękne kolorowe stroje, które zaprezentowały w korowodzie bajkowych postaci. Nie zabrakło policjantów, strażaków, piratów, księżniczek, królewiczów, spidermenów, zwierzątek, którzy pląsali do przygrywanej muzyki. Pracownicy przedszkola również byli w tym dniu nie do poznania. Wszyscy radośni, z uśmiechem na twarzach brali udział w zabawach tanecznych, pląsach i konkursach. Dzieci tańczyły w kole, z balonem, był taniec na gazecie, "gorące krzesła", nie zabrakło również wyłonienia najlepiej tańczącego przedszkolaka. Radości i emocji było mnóstwo! Słodkie nagrody ufundowała Rada Osiedla Ogrody.

Młodsi i starsi, razem ze swoimi paniami tańczyli w kółeczkach, parach oraz jeżdżących po całej sali pociągach. Wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali do śpiewania ulubionych dziecięcych przebojów. Do zabawy zachęcał nas zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem Zibi Band Zbyszek Olczyk, który przygotował dla nas wiele muzycznych niespodzianek.

Dzieci bardzo długo czekały na ten dzień, a kiedy w końcu nastał fantastycznie się bawiły. Przedszkolaki z najstarszych grup miały możliwość wybrania dowolnego makijażu, który wykonywała Pani Anna Mazur z Fikolandu. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy i gry sprawiły dzieciom wiele radości. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następny Bal Karnawałowy w naszym Przedszkolu.

Beata Jaworska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska

Poprawiony (poniedziałek, 28 stycznia 2019 07:54)