Dziś Dzień Babci i Dziadka.
Oj, to dla nas świetna gratka,
Święto dla nich wyprawiamy
na przedstawienie zapraszamy!


W ostatnich dniach przed zimowymi feriami w Przedszkolu Publicznym nr 15 im. Janiny Porazińskiej w Ostrowcu Św., odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Szanownych Gości powitała Pani Dyrektor Edyta Kowalska składając najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu powodów do dumy i radości ze swych cudownych Wnucząt.

Dzieci z oddziałów Żabek, Smerfów, Biedronek, Psotek i Śmieszek piosenką, wierszykiem i tańcem wyraziły miłość i wdzięczność zaproszonym gościom. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

Przedszkolaki swoim Babciom i Dziadkom wręczyły własnoręcznie przygotowane niespodzianki. Słodką niespodziankę przygotowali rodzice zapraszając wszystkich zgromadzonych na poczęstunek. Uroczystości zostały zakończone wspólną gościną przy stołach zastawionych owocami, ciastem i słodkościami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Podziwiali ich postawę, umiejętności i wkład pracy włożony w przygotowane uroczystości. Zaproszeni goście dzielili się swoimi wrażeniami. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane i kochane wnuczęta. Były to niezwykłe chwile, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, gdyż dostarczyły wiele radości, uśmiechu i wzruszeń.
Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.

Beata Jaworska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska

Poprawiony (czwartek, 17 stycznia 2019 15:23)