Mikołaju przybywaj – czkamy na Ciebie!

Oczekiwanie na gościa w grupie Żabek to okres intensywnej pracy. Dzieci nauczyły się piosenki dla Mikołaja, dekorowaliśmy salę pracami plastycznymi (portret Mikołaja, Mikołaj z choinką, żółte dzwoneczki i liczne kolorowanki) na koniec ubraliśmy choinkę na kolorowo – bombki przynosiły także dzieci z domu, a Kasia z mamą zadbały o kolorowe światełka i piękny łańcuch. Filip z mamą przynieśli do grupy Mikołaja, który czyta książkę i śpiewa wesołe piosenki.

Nadszedł 6 grudnia i do przedszkola zawitał Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci wielkimi paczkami. Żabki w czapkach mikołajkowych przywitały gościa piosenką i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

Barbara Gałązkiewicz

Spotkanie Wigilijne z Rodzicami.

Na spotkanie wigilijne tuż przed świętami zaprosiliśmy Rodziców, którzy licznie przybyli do przedszkola. Dzieci zaprezentowały się w przebraniach – dziewczynki były w strojach aniołków, a chłopcy z koronami na głowach to królowie. Śpiewaliśmy piosenki, pastorałki, kolędy, recytowaliśmy wiersze wszyscy razem i indywidualnie, aniołki zatańczyły taniec, a królowie grali na grzechotkach. Następnie połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, a dzieci wręczyły rodzicom upominki – kolorowe gwiazdki. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich przybyłych gości na słodki poczęstunek. Było bardzo przyjemnie, gościnnie i świątecznie. Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Barbara Gałązkiewicz

Poprawiony (piątek, 04 stycznia 2019 12:51)