W piątek zakończyły się Dwudniowe Jasełka po Sąsiedzku, które obchodziliśmy w tym roku po raz pierwszy. Było to przedsięwzięcie mające na celu integrację środowiska lokalnego.

13 grudnia w czwartek do placówki zawitały Przedszkolaki z PP 19, z Przedszkola Sióstr Rodziny Maryi, z przedszkola Pajacyk oraz z PSP 5 wraz ze swoimi nauczycielkami. Dzieci śpiewały kolędy i świąteczne piosenki oraz uczestniczyły w prezentacji jasełek przygotowanych przez grupę V z PP 15 – Biedroneczki, która została przygotowana przez panie: Dorotę Wróbel i Sylwię Górską. Tego dnia również gościnnie wystąpił w przedszkolu Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zaprezentował dla dzieci koncert znanych i lubianych kolęd.

Z kolei 14 grudnia w piątek do przedszkola przybyli rodzice, dzieci, nauczyciele, emerytowani pracownicy placówki, goście z osiedla Ogrody oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli. Tym razem oprócz jasełek wykonanych przez Biedroneczki, goście mogli wysłuchać i obejrzeć polskie kolędy w znakomitych aranżach w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego Coro Cantorum pod dyrekcją pani Ewy Goworowskiej.

Zgromadzeni Goście wraz z Przedszkolakami chętnie włączyli się do śpiewu, dzięki czemu wszyscy mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Wspólna inicjatywa przedświątecznego kolędowania łączy ludzi i pozwala przypomnieć sobie o najważniejszych w życiu wartościach.

 

Pani dyrektor Edyta Kowalska oraz Grono Pedagogiczne składa serdeczne podziękowania zacnym gościom, którzy uświetnili Dwudniowe Jasełka po Sąsiedzku:

Pani Barbarze Klubie, Pani Lidii Szymańskiej, Pani Annie Gordon, Pani Barbarze Pawelec, Pani Joanna Pikus, Pani Marcie  Dobrowolskiej-Wesołowskiej, Pani Anecie Stachurskiej oraz Uniwersytetowi Trzeciego Wieku i Chórowi Nauczycielskiemu Coro Cantorum.

Z głębi serca dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby nasze Dwudniowe Jasełka po Sąsiedzku były ciekawe, oryginalne, sprawiły radość Przedszkolakom, zaproszonym gościom i wszystkim sympatykom Piętnastki.

Edyta Kowalska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska

Poprawiony (środa, 19 grudnia 2018 08:47)