Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu to niezwykle ważne wydarzenie!

W tym roku dzieci z Piętnastki wypatrywały dostojnego gościa już kilka dni wcześniej. Razem ze swoimi wychowawczyniami Przedszkolaki dekorowały sale w motywy mikołajowe, śpiewały piosenki o Mikołaju, słuchały różnych opowieści tematycznych i wierszyków o tym ulubionym przez dzieci świętym oraz wypowiadały się, co by chciały dostać od Mikołaja...

Wreszcie nadszedł upragniony dzień 6 grudnia. Wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej. Świętego Mikołaja przywitała pani dyrektor przedszkola – Edyta Kowalska.

Mikołaj pytał dzieci, czy były grzeczne, czy poprawnie się zachowywały, czy nie sprawiały kłopotów swoim paniom nauczycielkom. Okazało się, że Przedszkolaki z PP 15 są cudowne i wszystkie dzieci zasłużyły na podarunki. Mikołaj obdarowywał prezentami, a dzieci jako wyraz wdzięczności, śpiewały mu  pięknie przygotowane piosenki.

Świętemu Mikołajowi towarzyszyli pomocnicy z osiedla Ogrody pod przewodnictwem pani Joanny Pikus, którzy dostarczyli słodycze i swoją obecnością w przedszkolu uświetnili uroczystość.

Wszystkim Gościom bardzo dziękujemy za odwiedziny i wsparcie. Zapraszamy do nas za rok, a Świętemu Mikołajowi życzymy wszystkiego najlepszego. Do zobaczenia niebawem.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu w przedszkolu Dnia Świętego Mikołaja. Państwa wsparcie jest dla nas nieocenione! Cudownie jest współpracować z tak miłymi i sympatycznymi MAMAMI!

Edyta Kowalska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska

Poprawiony (wtorek, 11 grudnia 2018 09:38)