Jak co roku, tak i tym razem Przedszkolaki z Piętnastki brały udział w występie z okazji Święta Pluszowego Misia, organizowanym w Malwie 27 listopada - przez Niepubliczne Przedszkole Pajacyk.

Tegoroczne utwory dotyczyły magii, czarów oraz wróżb, ponieważ takie było hasło konkursu: Pluszowy Miś w Krainie Magii.

Nasz duet tworzyły dwie utalentowane dziewczynki z grupy Smerfy – Zuzanna Szczepańska i Julia Bąk, które wykonały piosenkę pt.: Magiczna podróż. Dziewczynki zostały przygotowane przez panią Ewę Ziętkowską.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, piękną oprawą plastyczną i muzyczną, a przede wszystkim był wspaniałą przygodą dla wszystkich dzieci.

Gratulujemy Zuzi i Julce! Dziękujemy za świetne wykonanie piosenki.

Edyta Kowalska

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska

Poprawiony (wtorek, 04 grudnia 2018 15:13)