Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Świętokrzyski Oddział Polskiego Komitetu Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP zorganizował pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Kielcach i Wójta Gminy Bodzechów w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie Przedszkolny Festiwal Polskiego Tańca Ludowego i Narodowego oraz Przyśpiewek Ludowych.

W tej wspaniałej imprezie mieliśmy szczęście uczestniczyć. Nasze cudowne Przedszkolaki zaprezentowały:

Zuzia Szczepańska z grupy Smerfy zaśpiewała pieśń z okresu II wojny pt Czerwone jabłuszko a Ada Cichowlas, Malwinka Borowska, Julcia Dzik, Marcelek Jasiński, Nikodem  Jurek, Maja Kowalska, Filipek Nowak, Laura Orłowska, Kinga Piątkowska, Zuzia Ślęczek, Natalka Wasek z grupy Psotki i Śmieszki oraz Maja Pucuła, Martynka Krysa, Marcelek Mazur, Kacperek Mądry z grupy Biedroneczki zatańczyli taniec ludowy Koziorajkę.

Nasz występ spodobał się szanownemu jury i zajęliśmy trzecie miejsce. Jest to dla nas ogromny sukces. Gratulujemy naszym artystom.

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Lucynie Kowalskiej z uszycie pięknych strojów ludowych na występ dzieci oraz towarzyszącym nam Mamom i Babci Danusi za nieocenioną pomoc w czasie festiwalu.

Tak, to prawda! W piątek 16 listopada 2018r grupa pierwsza z PP 15 Wesołe Misie obchodziła podniosłe święto – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywane przez panią wychowawczynię Marzenę Dąbrowską niezwykle przejęte w asyście swoich Rodziców, Opiekunów Dziadziusiów, Babć oraz innych przedstawicieli Rodzin, zgromadziły się w sali gimnastycznej. W ceremonii pasowania wzięli udział goście – pani Joanna Pikus, pani Agnieszka Rogalińska i pani Hanna Wasik oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Najmłodszym przedszkolakom towarzyszyły dzieci z grupy II Żabki oraz z grupy III Smerfy, które w tym roku od września rozpoczęły naukę w Piętnastce, pod kierunkiem pan wychowawczyń – Barbary Gałązkiewicz oraz Ewy Ziętkowskiej. Dzieci recytowały tematyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki pani Edyta Kowalska, która przywitała bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia i w stroju wróżki z zaczarowanym ołówkiem przystrojonym w kokardę, dokonała pasowania czterdzieściorga dzieci. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały jajka – niespodzianki oraz dyplomy, a po części oficjalnej skonsumowały słodkie pączki i soczki owocowe.

Witamy serdecznie nasze drogie i kochane Dzieciaczki w gronie pełnoprawnych przedszkolaków i życzymy im samych radosnych i pięknych chwil w Piętnastce! Niech to wesołe wydarzenie pozostanie w ich pamięci z dzieciństwa.

Edyta Kowalska

Poprawiony (piątek, 23 listopada 2018 13:50)