25 października 2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu wielkie święto – Dzień Łasucha.

W tym roku owocem przewodnim było jabłko.

Przedszkolaki ubrane w galowe stroje, wraz ze swoimi wychowawczyniami, zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Edyta Kowalska uroczyście powitała zebranych gości. Swoją obecnością zaszczyciły naszą placówkę panie dyrektorki ostrowieckich przedszkoli publicznych, pani dyrektor PSP nr 5 oraz goście honorowi – panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Szewny wraz z panem Ryszardem Dąbrowskim, akompaniującym na akordeonie.

Zespól zaprezentował się w oryginalnych strojach ludowych i w swoim stałym repertuarze: Koło mego ogródeczka, Kupiła mi mama czerwone korale oraz Szewna.

Dzień Łasucha został zainaugurowany przez panią dyrektor oraz Kingę Piątkowską poprzez symboliczne przecięcie ogromnego jabłka.
Każda grupa miała za zadanie przygotować wyśmienite potrawy z jabłek i nazwać je w sposób oryginalny. I tak na stołach znalazły się: Mrugające poduszeczki Biedroneczek, Jabłuszkowy labiryncik, czekoladowa fontanna, smakowita jabłkowa rolada szefa, czy też jabłkowo cynamonowy torcik.

Przedszkolaki z grupy IV Psotki i Śmieszki oraz z grupy V Biedroneczki przygotowywane przez panie – Beatę Jaworską, Sylwię Górską i Dorotę Wróbel zaśpiewały tematyczne piosenki o jabłuszku a poprzez taniec i ruch, zachęcały do odlotowej zabawy. Całość zakończył Quiz z wiedzy o potrawach z jabłek.
Tegoroczny Dzień Łasucha dostarczył dzieciom wiele radości. Z pewnością na długo zostanie w pamięci jako cudowne i wesołe święto integrujące społeczność przedszkolną oraz lokalne środowisko przyjaciół i sympatyków "Piętnastki".

Gorąco dziękujemy Rodzicom Opiekunom za przygotowanie jabłkowych przysmaków. Bez Was ta impreza nie byłaby tak wspaniała. Dziękujemy.

Edyta Kowalska