Biedroneczki wybrały się z wizytą na Pływalnie "Rawszczyzna" i wzięły udział w konkursie plastycznym "Mój pierwszy kontakt z wodą".

Dzieci zwiedziły pływalnię, poznały zasady bezpiecznego pobytu na pływalni i pod okiem instruktora mogły pozjeżdżać na zjeżdżalni. Czas spędzony na basenie był świetną zabawą dla wszystkich. W przedszkolu na zajęciu plastycznym wykonały prace na wyżej wymieniony temat.

Magiczne ogrody.

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas rodzinnego pikniku z okazji "Dnia Matki", "Dnia Dziecka", "Dnia Ojca".

Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Były konkursy, zabawy, gry zręcznościowe i sportowe - najstarsze grupy rozegrały mecz piłki nożnej. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", przedszkolaki słuchały wierszy czytanych przez zaproszonych gości. Biedroneczki swoim występem udowodniły, że potrafią pięknie tańczyć, śpiewać oraz wcielać się w role bohaterów bajek. A wszystko to działo się przy muzyce i piosenkach pana Zbyszka.

Biedroneczki wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu przedszkolaki spotkały się z panią Mają Słowik, która oprowadził nas po budynku komisariatu, opowiedziała o niebezpiecznej i ciężkiej pracy policjantów, omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa:

• co należy zrobić w przypadku zgubienia się,
  • jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas pies,
  • przypomniała numer alarmowe 997 i 112.
  • zachęcała do unikania spotkań z nieznajomymi oraz przebywania w miejscach niebezpiecznych

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psów policyjnych, dzieci z zaciekawieniem oglądały również radiowozy policyjne.

Spotkanie z pracownikami Policji przyniosło dzieciom wiele radości. DZIĘKUJEMY!

"Bawimy się w teatr"

Siedmioro dzieci wzięło udział w XIII Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pt. "Nadszedł czas otworzyć nasz teatrzyk mały. Chcemy dziś przedstawić co dzieci czytały". Biedroneczki przedstawiły "Trochę inną bajkę o Kopciuszku".

Celem prezentacji jest popularyzacja literatury dziecięcej.

Wykorzystywane utwory literackie, zarówno wiersze, jak i proza to bogate źródło oddziaływania estetycznego na plastyczną psychikę dziecka. Uwrażliwiają na piękno słowa, muzyki, dają radość i dobrą zabawę, poza tym kształtują umiejętności językowe dziecka, poprawiają dykcję i wyraziste mówienie. Rozwijają pamięć logiczną, wyobraźnię twórczą, wzbogacają słownictwo czynne. Bezpośrednie uczestnictwo w zabawie w teatr uczy współdziałania społecznego i wyrażania własnych emocji. Zabawy w teatr wspomagają wszechstronną aktywność twórczą dziecka, wpływają na wzrost poczucia własnej wartości  i pozwalają poznać otaczający świat, w sposób inny niż narzuca rozwój cywilizacyjny.

Pożegnania nadszedł czas...

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że "życie składa się z powitań i pożegnań". To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj, kiedy to nadszedł czas pożegnania. Cztery lata minęły bardzo szybko, było mnóstwo wspaniałych chwil. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te lata z uśmiechem na twarzy.
22 "Biedroneczek" osiągnęło dojrzałość szkolną i od 01.09.2017 zaczną następny etap edukacji już w szkołach podstawowych, troje natomiast zakończyło rok szkolny i w przyszłym roku będą kontynuować naukę w grupie sześciolatków.

21.06.2017 dzieci wystąpiły ostatni raz na przedszkolnej scenie w prezentacji "Już żegnamy się", odebrały dyplomy, książki i upominki.

Wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych chwil oraz sukcesów w dalszej edukacji. Rodzicom serdecznie dziękujemy za wspaniałą owocną współpracę, za angażowanie się w życie przedszkola i naszej grupy. Smutno nam się żegnać, ale cieszymy się, że przed dziećmi nowe wyzwania. Powodzenia!

Zapraszamy do odwiedzania przedszkola i dzielenia się sukcesami szkolnymi!

Poprawiony (czwartek, 28 września 2017 11:22)