Dwóch chłopców wzięło udział w "Mistrzostwach czytelniczo – matematycznych pod hasłem Dzieciaki z klasą". Dzięki atrakcyjnej formie zabawowo – zadaniowej chłopcy z zaciekawieniem i zaangażowaniem rozwiązywali rebusy, czytali, pisali, liczyli, dodawali, odejmowali, odgadywali zagadki. Dzięki swojej wiedzy, pokazali że nauka może być przyjemna i zabawna, udowodnili, że są "Dzieciakami z klasą" - otrzymali dyplomy oraz upominki.

Wycieczki do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej stała się tradycją. Co roku w maju, Biedroneczki chętnie uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. Panowie zaprezentowali nam różne wozy strażackie i ich wyposażenie, dużo radości sprawił dzieciom pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Przedszkolaki przypomniały sobie jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka, jak prawidłowo należy zachować się podczas różnych niebezpieczeństw. Utrwaliły numery telefonów, które każdy powinien znać: do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Biedroneczki chętnie i z wielkim zainteresowaniem poznały magiczne miejsce, czyli  Miejską Bibliotekę Publiczną. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Podczas spotkania Pani Edytka opowiedziała nam o swojej pracy, zapoznała z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, pokazały pomieszczenia oraz zachęcała dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto przedszkolaki  dowiedziały się o historii Dnia Matki w Polsce oraz w innych krajach i tradycji obchodzenia. Wysłuchały kilku wierszy, oraz z wielkim zainteresowaniem oglądały ciekawe książki .
Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Jedno dziecko wzięło udział w konkursie plastycznym "Moje miasto". Celem konkursu było: bliższe poznanie miasta i jego piękna, doskonalenie twórczości plastycznej, udział w szlachetnej rywalizacji konkursu, promocja miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dziesięcioro dzieci wzięło udział w "Ostrowieckim Biegu Wiosny 2017", który odbył się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Gutwin. Uśmiechnięte miny przedszkolaków, świadczą o tym, że bieganie, ruch na świeżym powietrzu szczególnie w towarzystwie rówieśników, sprawia im dużą przyjemność. Biedroneczki chętnie włączają się w akcje sportowe, oraz gorąco zachęcają wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Biedroneczki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie ,,Przedszkolak bezpieczny na drodze” celem konkursu i zajęć przeprowadzonych z dziećmi  było: zapoznanie z ogólnymi zasadami ruchu dla pieszych; umiejętne stosowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego; tworzenie warunków do podejmowania przez dzieci różnych form aktywności ruchowej, słownej, plastycznej;  rozwijanie umiejętności zachowania się w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych; poznanie numerów alarmowych: na policję, straż pożarną i pogotowie.

Poprawiony (poniedziałek, 28 sierpnia 2017 14:14)