17 maja dzieci z grupy "Psotki i Śmieszki" wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.  Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Dzieci mogły przez chwile poczuć się jak strażacy przymierzając hełm ,wsiadając do wozu strażackiego. Na pewno długo ta wycieczka pozostanie w pamięci.

19 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w szóstej edycji kampanii organizowanej przez Urząd Miasta "EKO Ostrowiec". Impreza odbyła się na ostrowieckim Rynku. Mieliśmy swoje stoisko, które przyciągało uwagę kolorowym wystrojem. Znalazły się na nim piękne ekologiczne prace dzieci min: zabawka ze skrawka, Eko biżuteria, kolorowe ptaki, i wiele atrakcji ekologicznych.

Nasze przedszkolaki z grupy "Psotki i Śmieszki" wystąpiły na scenie prezentując - przedstawienie teatralne "Kłopoty leśnych krasnali" Zabawy, prezentacje oraz liczne konkursy i quizy ekologiczne dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami wzbudzały zainteresowanie uczestników imprezy.

Tak dbamy o przyrodę – nasz kolorowy kwiatowy ogródek...

Poprawiony (środa, 02 sierpnia 2017 10:08)