Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony jest od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.

Właśnie w tym dniu dzieci z naszego przedszkola obchodziły swoje święto. Zamiast tradycyjnych zajęć w grupie "Żabki" dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekały na nie różne niespodzianki. Przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych konkursach i zabawach, miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych. Wszyscy musieli wykazać się nie lada sprawnością fizyczną, refleksem i duchem zdrowej, sportowej rywalizacji. W trakcie konkursów przerwy wypełniała muzyka i integracyjne tańce z chustą animacyjną. Wspólna zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

 

Tydzień sportu

W pierwszym tygodniu czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tydzień Sportu. Celem tej  imprezy było:

  • propagowanie aktywnego, sprzyjającego zdrowiu, sposobu spędzenia wolnego czasu,
  • sportowa rywalizacja  w  różnorodnych konkurencjach,
  • integracja poprzez zabawy sportowe.

Każdego dnia po zajęciach dydaktycznych przedszkolaki ze wszystkich grup spotykały się w ogrodzie przedszkolnym, aby rywalizować w różnorodnych zawodach sportowych. Dzieci rozgrywały mecze międzygrupowe, skakały na piłkach oraz przez skakanki, przechodziły przez tunele. Zabawie towarzyszyło wiele radości i uśmiechu, a każdy biorący w niej udział nagradzany był słodyczami.

Poprawiony (środa, 02 sierpnia 2017 09:44)