Już po raz kolejny 20 czerwca 2017 r . w Przedszkolu Publicznym nr 15 w Ostrowcu Św. odbył się festyn rodzinny. Od samego rana rodzice dzieci pomagali w przystrojeniu ogrodu. Mamy przygotowywały stoiska między innymi z przekąskami, Szkoła Mistrzostwa Sportowego z malowaniem twarzy, Pani Katarzyna Popek ze Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki przygotowała "bibliotekę pod chmurką" dla najmłodszych czytelników. Pogoda tym razem dopisała i od rana witało nas pięknie słońce. Wszyscy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie festynu.

O godz. 13.00 Pani Dyrektor Grażyna Borkowska powitała przybyłych gości: Rodziców, Opiekunów, Dzieci, radną Rady Miasta Panią Urszulę Ubę, Hannę Wasik Przewodniczącą Rady Osiedla Ogrody, Barbarę Pawelec – Kierownika  Biblioteki Pedagogicznej, Annę Kuligowską Dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 7, Anetę Stachurską Dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 19, Salomeę Brodę Dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 21, Krystynę Gębka i Bożenę Lenart – Panie Prezes Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Pajacyk oraz Jagodę Przyrowską - Gębka i Małgorzatę Chomańską - Panie Dyrektor Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Pajacyk, Przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Grupa Ratownictwa Medycznego PCK, Pana Zbigniewa Olczyka - muzyka i wodzireja festynu.

Następnie wystąpiły dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych przedstawiając programy artystyczne, układy taneczne wraz z piosenkami, były też recytacje oraz przedstawienie teatralne pt. "Nieco inna bajka o Kopciuszku". Jak zwykle było radośnie, bajkowo i kolorowo. Było też mnóstwo atrakcji sportowych dla starszych i młodszych, konkursy, rozegrano mecze piłki nożnej. Bardzo interesujące i ciekawe dla dzieci było stoisko z malowaniem buzi. Gościnnie wystąpiła absolwentka naszego przedszkola Martynka Cieśla z recitalem piosenki oraz grupa tańca Hip - Hop ze Studia Tańca Twist Anny i Grzegorza Podsiadłych.

Swoje stoisko miała Grupa Ratownictwa Medycznego PCK. Zorganizowali dla najmłodszych, loterię, quizy, kurs pierwszej pomocy medycznej. W czasie festynu dzieci miały możliwość zwiedzenia wozu strażackiego, policyjnego radiowozu. Przedstawiciele służb publicznych odbyli z dziećmi krótkie pogadanki na temat  bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Ten i poprzednie pikniki nie odbyły by się bez Was, rodziców i nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, bez sponsorów. Dziękuję serdecznie wszystkim Państwu za zaangażowanie w to wielkie przedsięwzięcie – mówiła dyrektor przedszkola wręczając podziękowania dla rodziców, którzy szczególnie angażowali swój czas w pomoc i dofinansowanie przedszkolnych projektów edukacyjno-artystycznych, społeczno-wychowawczych.

Gorąco i serdecznie dziękujemy Sponsorom: Firmom: Publima, IGLOMEN, Piekarni i Cukierni Skalski i Panu Leszkowi Koneckiemu za hojność i wielkie serce.