19 maja 2017 r. nasze przedszkole uczestniczyło w szóstej edycji kampanii organizowanej przez Urząd Miasta "EKO Ostrowiec", dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Impreza odbyła się na ostrowieckim Rynku.

Happening "Miasto z klimatem" zgromadził wiele organizacji i placówek oświatowych, które prezentowały swoje stoiska. Nasze stoisko również przyciągało uwagę barwnym wystrojem, ekologicznymi pracami dzieci i ciekawymi propozycjami skierowanymi do dzieci i dorosłych. Przygotowaliśmy warsztaty ekologiczne i recyklingowe: eko biżuteria, zabawka ze skrawka, "kolorowe ptaki" zabawy badawcze z piaskiem, zabawy i gry edukacyjne, eko – zagadki, warsztaty malarskie "Moja planeta" a dla miłośników literatury – eko–bibliotekę.

Nasze przedszkolaki z grupy "Biedroneczki" wystąpiły na scenie prezentując montaż słowno-muzyczny "Mali ekolodzy” oraz przedstawienie teatralne "Kłopoty leśnych krasnali" w wykonaniu grupy "Psotki i Śmieszki". Zabawy, prezentacje oraz liczne konkursy i quizy ekologiczne dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami wzbudzały zainteresowanie uczestników imprezy.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację stoiska serdecznie dziękujemy.

Wielkie podziękowania kierujemy też do Rodziców naszych wychowanków:

Drodzy Rodzice – byliście tam z nami- jesteście wspaniali!

Beata Jaworska