W ciągu całego roku szkolnego 2015/16 kalendarz Przedszkola nr 15 wypełniony był do ostatniej kartki działaniami z dziećmi i na rzecz dzieci, środowiska  oraz przedszkola. Włączali się w nie wszyscy zarówno dyrektor pani Grażyna Borkowska, nauczyciele, rodzice, personel pomocniczy jak i instytucje oraz osoby ze środowiska lokalnego.

O wspólnych zajęciach otwartych, warsztatach, koncertach, wycieczkach, akcjach charytatywnych, działaniach ekologicznych, prozdrowotnych, sukcesach w konkursach różnego typu, osiągnięciach sportowych i artystycznych, spotkaniach teatralnych, spotkaniach z rodzicami i wielu innych działaniach informowaliśmy systematycznie.

Rok intensywnej pracy nasze przedszkole zakończyło dużym PIKNIKIEM zorganizowanym w dniu 28 czerwca 2016 r. Impreza miała charakter plenerowy. Licznie przybyli rodzice obejrzeli przygotowane przez poszczególne grupy prezentacje tańców, piosenek, układów ruchowych w wykonaniu przedszkolaków, uczestniczyli aktywnie w przygotowanych konkursach.

PIKNIK na zakończenie roku szkolnego 2015/16 był jednocześnie okazją do podsumowania pracy przedszkola. W związku z tym, dyrektor przedszkola i nauczycielki grup najstarszych uhonorowały symbolicznymi dyplomami dzieci z najstarszych grup wiekowych. Przedszkolaki otrzymały również dyplomy i nagrody ufundowane przez MOSiR w Ostrowcu Św. - plażowe piłki - za udział w konkursie plastycznym "Mój pierwszy kontakt z wodą".

Po części oficjalnej uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w zabawach prowadzonych przez panią Jolantę Goliat. Odbył się "Wakacyjny pokaz mody". Przy dźwiękach muzyki modelki i modele w różnym wieku, dzieci i rodzice, rodzeństwa prezentowali wyszukane, autorskie kreacje; koktajlowe, casualowe, wieczorowe, plażowe.

Odbył się również mecz piłki nożnej Mini EURO 2016 Przedszkola 15. Drużyny: Żółci, Niebiescy, Czerwoni i Zieloni - rodzice wraz z dziećmi - rozegrali kilka widowiskowych meczy w atmosferze Fair Play. Była to niepowtarzalna okazja do miłego spotkania w nieformalnej, sportowej atmosferze.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zawodach z Hula – hop, sprawnie pokonywały długie tunele.

Niewątpliwą atrakcją był dmuchany zamek, z którego skorzystały wszystkie przedszkolaki.

Na Pikniku swoje stanowisko otworzyło współpracujące z naszym przedszkolem Stowarzyszenie  Kulturotwórcze Nie z tej Bajki oferując magiczne latające i fantastyczne malowanie pistoletem z farbą.

Robert Nowak zajmujący się artystyczno - muzyczną obsługą imprezy zaprosił najmłodszych uczestników do korowodów, wspólnych tańców. Gdy najmłodsi podejmowali zabawy proponowane przez wodzireja, dorośli mogli skorzystać z zaimprowizowanego na czas pikniku bufetu. Wśród specjałów przedszkolnej kuchni znalazła się zupa marchewkowa z groszkiem ptysiowym, słodycze, napoje. Najmłodsi oprócz przekąsek różnego typu, chętnie sięgali też po krakowskie talarki, paluszki, chrupki. Z piknikowej oferty każdy korzystał według uznania. Było gwarnie, radośnie i rodzinnie, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy.

Przy okazji składamy podziękowania Radzie  Rodziców za ufundowanie  zamku dmuchanego Happy Clowns i występu zespołu muzycznego Master Team; dziękujemy  Stowarzyszeniu  Kulturotwórczemu za wspaniałą współpracę i przygotowane atrakcje dla naszych milusińskich oraz wszystkim nauczycielom i personelowi pomocniczemu.

Mamy nadzieję, że kolejne imprezy tego typu nabiorą jeszcze wielu nowych barw i będziemy znów mogli spotkać się razem w przyszłym roku szkolnym. Tymczasem całej społeczności przedszkola rodzicom i dzieciom pani dyrektor Grażyna Borkowska życzyła UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI POD GORĄCYM, PEŁNYM SŁOŃCA NIEBEM!

Do zobaczenia we wrześniu!

Beata Jaworska