"Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły
na mądrych i szczęśliwych ludzi.
Jest na to sposób –
czytajmy dzieciom!"

10 czerwca 2016 roku nasze przedszkole już piętnasty raz czynnie włączyło się do akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Popularyzacja czytelnictwa, kształtowanie wrażliwości i wyobraźni dziecka to najważniejsze cele XV edycji akcji.

Do czytania wierszy patronki naszego przedszkola Janiny Porazińskiej w bajkowej scenerii i niezwykłym otoczeniu edukacyjnego kącika "Bajkowy świat" zaprosiliśmy: wiceprzewodniczącą Rady Miasta - Joannę Pikus, Justynę Polanowską - pracownika Biblioteki Pedagogicznej, panią Krystynę Gębkę - prezes Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "Pajacyk", panią dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 Anetę Stachurską oraz przedstawicielkę z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani dyrektor Grażyna Borkowska powitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy z książką.

Przedszkolaki z naszego przedszkola w pięknych bajkowych strojach  przywitały gości z zaprzyjaźnionego Przedszkola Publicznego nr 19, z Niepublicznego Przedszkola "Pajacyk" w przygotowanej do tego spotkania teatralnej scenerii ogrodu.

Krótka prezentacja artystyczna dzieci z grupy "Biedroneczki" pod kierunkiem pani Doroty Wróbel wprowadziła w wesoły nastój wszystkich zgromadzonych. Niewątpliwą atrakcją tego przedpołudnia był spektakl teatralny "Śpiąca Królewna" przygotowany przez słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ania Michalczyk z grupy "Psotki i Śmieszki" pod opieką wychowawcy p. Jolanty Goliat zaprezentowała własną, ilustrowaną książeczkę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie "Bajkowe skojarzenia" – wykazały się znajomością treści wielu bajek i baśni. Pani Katarzyna Kozińska działająca w Stowarzyszeniu Kulturotwórczym "Nie z tej Bajki" prezentowała na stoisku interesujące pozycje książkowe, które to  przedszkolaki chętnie obejrzały.

Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła każdej grupie dzieci książkę i zachęciła do dalszego czytania.

Zaprosiła również na poczęstunek - był to słodki, owocowy pociąg który zachęcał do degustacji.

Beata Jaworska