Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Jego głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej, jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu.

Pierwszego dnia tygodnia sportu - 26 V 2015 r. Wesołe Misie i Pszczółki aktywnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych na placu przedszkolnym. Razem z nauczycielkami mali przedszkolacy ćwiczyli podskoki, pajacyki, rzuty do celu, zbijali kręgle. W godzinach poobiednich aerobik dla chętnych prowadziła jedna z nauczycielek przedszkola.

27 maja 2015 r. Smerfy i Biedroneczki również bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawach i grach ruchowych z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych: piłki, krążki, koła od sersa, bile, kosze do koszykówki, bramki, laski, chusta animacyjna.

28 maja 2015 r. Psotki i Śmieszki oraz Promyczki wzięły udział zabawach i grach ruchowych z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych z elementem współzawodnictwa: piłki, krążki, koła od sersa, bile, kosze do koszykówki, bramki, laski, kręgle, chusta animacyjna, szarfy.

29 maja 2015 r. grupa V i VI wybrała się na wycieczkę do Fitness Klub "Centrum". Trener i trenerka klubu poprowadził dla starszaków zajęcia gimnastyczne. Dzieci z prawdziwym zaciekawieniem i entuzjazmem uczestniczyły w zaproponowanych ćwiczeniach. Po obiedzie dzieci chętnie bawiły się przy muzyce na zajęciach z rytmiki.

1 czerwca 2015 r. odbyła się Przedszkolna Olimpiada Sportowa zorganizowana na placu zabaw. Zajęcia miały charakter konkurencji sportowych. Dzieci chętnie wczuły się w rolę prawdziwych sportowców. Dzielnie uczestniczyły w takich dyscyplinach jak: podawanie piłki, bieg slalomem między krzewami, rzuty piłeczkami, naturalny tor przeszkód z wykorzystaniem urządzeń terenowych, rzutach osobistych do kosza oraz wielu innych. Na zakończenie wszyscy zwycięzcy maszerowali wspólnie w rytm muzyki. Każdy z nich otrzymał podziękowania za zdrową realizację na pamiątkę tego wyjątkowego dnia i dyplom uznania dla grupy.

Z okrzykiem na ustach: „Sport to zdrowie! dzieci powróciły do swojego przedszkola.

Wszystkie zaproponowane aktywności sportowe w ciągu całego tygodnia sportu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wiele radości sprawiły im udział w konkurencjach sportowych, zabawach i grach z wykorzystaniem przyborów oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Uśmiechnięte twarze mówiły same za siebie.