Przedszkole czynne jest 10 godzin dziennie: 6:00 – 16:00. Placówka liczy 5 oddziałów żywieniowych - grupujących dzieci w wieku od 3 do 6 lat:

• Oddział I - dzieci 3-4 - letnie - "Wesołe Misie",
  • Oddział II - dzieci 4 - letnie - "Żabki",
  • Oddział III - dzieci 5 - letnie - "Smerfy",
  • Oddział IV - dzieci 6 - letnie - "Psotki i Śmieszki",
  • Oddział V - dzieci 6 - letnie - "Biedroneczki".

Ramowy rozkład dnia:

6:00 ÷ 7:45 Zabawy dowolne wg zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, dydaktyczne, tematyczne i inne.
7:45 ÷ 8:15 Indywidualne wspomaganie i koordynowanie rozwoju, praca z dzieckiem uzdolnionym; pozostałe dzieci - zabawy dowolne.
8:15 ÷ 8:30 Zestaw ćwiczeń porannych, czynności higieniczno-porządkowe, przygotowanie do śniadania.
8:30 ÷ 9:00 Śniadanie.
9:00 ÷ 10:15 Zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową z 15 minutową przerwą przeznaczoną na zabawę ruchową.
10:15 ÷ 11:50 Zabawy i gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dzieci, zabawy organizowane na placu przedszkolnym, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze.
11:50 ÷ 12:00 Czynności porządkowo-higieniczne. Przygotowanie do obiadu.
12:00 ÷ 12:30 Obiad.
12:30 ÷ 14:00 Odpoczynek poobiedni. Kwadrans na bajkę, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci.
14:00 ÷ 14:30 Zabawa ruchowa. Przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.
14:30 ÷ 15:00 Indywidualne wspomaganie i koordynowanie rozwoju, praca z dzieckiem uzdolnionym; pozostałe dzieci - zabawy dowolne.
15:00 ÷ 16:00 Zabawy dowolne wg zainteresowań; zajęcia w małych zespołach. Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia. Rozchodzenie się dzieci.

Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół:

Zalecane warunki i sposób realizacji.

1. co najmniej jedną piątą czasu należy przeznaczyć na zabawę (w tym czasie dzieci bawią się swobodnie, przy niewielkim udziale nauczyciela); (60 minut),
  2. co najmniej jedną piątą czasu (w przypadku młodszych dzieci - jedną czwartą czasu), dzieci spędzają w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku itp. (organizowane są tam gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze itd.); (60 minut),
  3. najwyżej jedną piątą czasu zajmują różnego typu zajęcia dydaktyczne, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego; (60 minut),
  4. pozostały czas - dwie piąte czasu nauczyciel może dowolnie zagospodarować (w tej puli czasu mieszczą się jednak czynności opiekuńcze, samoobsługowe, organizacyjne i inne). (120 minut).

Czas realizacji podstawy programowej we wszystkich oddziałach Publicznego Przedszkola Nr 15 Im. Janiny Porazińskiej w Ostrowcu Św. ustala się w godzinach 8:00-13:00.

Proporcje zagospodarowania czasu dziecka w przedszkolu
zgodnie z podstawą programową.

Podział z podstawy programowej Dzieci 3, 4 letnie Dzieci 5, 6 letnie
czas przeznaczony na zabawę /w tym czasie dzieci powinny bawić się swobodnie przy niewielkim udziale nauczycielki/ 75 minut 60 minut
czas przeznaczony jest na gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze w ogrodzie przedszkolnym, na boisku itp. 75 minut 60 minut
zajęcia dydaktyczne, realizowane wg wybranego programu wychowania przedszkolnego 30 minut 60 minut