Nadchodzą piękne święta. Wszyscy już się na nie cieszą. Pachnie wiosna i radośniej świeci uśmiechnięte słonko. Wielka radość na ziemi.

Tymi słowami dnia 31 marca i 1 kwietnia w 2015 r. Psotki i Śmieszki z grupy V w Przedszkolu Publicznym Nr15 w Ostrowcu Św. rozpoczęły spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy Panią Dyrektor, Rodziców, Przyjaciół ze wszystkich grup, Panie Nauczycielki i cały Personel.

To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Nic, więc dziwnego, że dzieci przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane.

Psotki i Śmieszki zaprezentowały program artystyczny Wielkanocne Świętowanie, który był finałem projektu edukacyjno-artystycznego Poznajemy tradycje wielkanocne. Przedstawienie pełne radości, muzyki, śpiewu, tańca i recytacji przybliżyło zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wiosennych świąt. Na zakończenie spotkania Pani Beata Jaworska złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne a Wielkanocne Kurczątko - Gabrysia i Pani Gospodyni - Stefcia - obdarowały dzieci czekoladowymi jajkami.