Przedszkolaki z naszego przedszkola do nadejścia wiosny przygotowywały się już wcześniej. 20 marca 2015r przywitały ją kolorowo i wesoło.

Spragnione ciepła i zieleni dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 15 w Ostrowcu Św. dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny.

Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały prace plastyczne o tematyce wiosennej a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały podczas wykonywania kukły Marzanny.

Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 20 marca dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach, pięknie przebrane w wiosenne stroje, kolorowe kostiumy i wiosenne emblematy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku.

Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, żeby wspólnie powitać wiosnę.

Pszczółki z grupy II przedstawiły montaż słowo muzyczny Witaj Pani Wiosno.  Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Każda grupa otrzymała kartę pracy z czterema zadaniami. Przedszkolaki wspólnie rozwiązywały zagadki, układały puzzle, śpiewały piosenki, recytowały wierszami, które wcześniej poznały wraz ze swoją panią. Wesoło bawiły się tańcząc przy skocznej muzyce.

Każda grupa wykonała wszystkie zlecone jej zadania i otrzymała w nagrodę dyplom Przyjaciela Pani Wiosny.

Beata Jaworska