Oficjalnie Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. W tym roku jednak ta data wypada w niedzielę, dlatego też uroczyste obchody tego święta w Przedszkolu nr 15 zaplanowano na poniedziałek.

W naszym przedszkolu Dzień Kobiet nie przeszedł do lamusa. Zawsze panie uczyły dzieci, że istnieje taki dzień i warto w tym dniu zrobić coś miłego dla każdej kobiety - a mamy ich przecież w swoim otoczeniu tak wiele. Dla koleżanek w przedszkolu w tym dniu warto być miłym, uprzejmym i przeprosić za złośliwości, uśmiechać się do Pani jak najpłomienniej przez cały dzień i postarać się jak najmniej psocić i dokuczać; dla mamy i babć zrobić laurkę i serdecznie uściskać; być życzliwym dla wszystkich spotykanych w tym dniu kobiet i małych kobietek - cudownie by było, gdyby te dobre zachowania udało się przenieść na wszystkie pozostałe dni.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Na scenie naszego przedszkola z najpiękniejszymi życzeniami dla Pań zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki. Wiersze, piosenki, inscenizacje, życzenia w wykonaniu naszych Milusińskich uświetniły ten piękny i słoneczny dzień. Chłopcy z grupy "Biedronek" z uśmiechem na twarzy wręczali każdej Pani wiosenne tulipany.

Dzień Chłopaka oraz Dzień Kobiet, które corocznie obchodzony jest w przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania prezentami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Beata Jaworska