"Dzień Świętego Walentego - to dzień dobry dla każdego
W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!!!"

13 lutego 2015 r. w piątek sprawdziło się hasło imprezy, że "Dzień świętego Walentego jest zabawą na całego!". Tegoroczny Bal udał się doskonale. Przebiegał w wyśmienitej atmosferze zabawy i radości. Dostarczył jego uczestnikom niezapomnianych wrażeń i miłych doświadczeń. Oprócz rozrywki impreza ta niosła z sobą wartości poznawcze, kształcące i wychowawcze.

Przedszkolaki rozwijały swą wrażliwość uczuciową i emocjonalną, nabywały umiejętność okazywania własnych emocji i uczuć w kontaktach z kolegami oraz integrowania się w zabawie.

Poznały zwyczaj obchodzenia Walentynek, jako dnia niespodzianek i drobnych upominków w dowód sympatii, ponieważ chętnie nawzajem obdarowywały się w tym dniu różnymi serduszkami. Otrzymywały je również osoby, które na co dzień darzą dzieci ciepłym uczuciem: rodzice, przyjaciele, opiekunowie, nauczyciele. Już najmłodsi wiedzą o tym, iż serce, jako symbol miłości i dobroci oznacza, że wszyscy ludzie, a szczególnie dzieci powinny żyć ze sobą zawsze w zgodzie i przyjaźni. Tak, więc to sympatyczne walentynkowe święto, stało się od kilku lat w naszym przedszkolu kolejną okazją, którą warto wykorzystywać, aby wpajać przedszkolakom, jak ważna jest przyjaźń i bycie dla innych życzliwym i miłym oraz jak cenne jest częste okazywanie naszym bliskim, jak bardzo ich kochamy i doceniamy.

Dziś z uśmiechem na twarzy wspominamy miniony bal i już z utęsknieniem czekamy na kolejny w przyszłym roku, zastanawiając się, co tym razem wymyślą jego organizatorzy, bo pomysłów i inwencji to nam nie brakuje, o czym przekonują się stali bywalcy przedszkolnych uroczystości.