Hokus-pokus, czary mary!
Co nas czeka? - Nie do wiary!
Czas zabawę zacząć już!
Dzisiaj jest dzień wróżb.

Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Dziś z tej okazji skorzystały wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 15.

To niezwykłe, bajkowe spotkanie, pełne magii, wróżb i tajemniczości rozpoczęło się od odczytania listu Czarownicy z Łysej Góry skierowanego do naszych dzieci. Na początku dzieci zapoznały się z historią tego święta. Dawno temu Andrzejki były świętem, kiedy wróżyły tylko panny chcąc poznać imię swojego przyszłego małżonka. Dziś bawią się wszyscy bez względu na wiek czy płeć. Po krótkiej historii dzieci wraz z nauczycielkami wymówili zaklęcia, które miały sprawiać by wróżby i przepowiednie spełniły się. Potem była już tylko zabawa, tańce i wróżby.

Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci uważnie słuchały, co dana wróżba dla nich znaczy.

W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedziały się, co ich czeka i kim zostaną w przyszłości. Nie zabrakło wróżb z kolorów, kwiatów, zwierząt, wrzucania ukrytych marzeń do zaczarowanej srebrnej misy i układania butów do drzwi. Zaczarowana butelka przepowiedziała, co czeka w najbliższej przyszłości - wesołe przygody, wygrana w konkursie, sława i podróże. Nawet panie aktywnie uczestniczyły we wróżbach. Każda z nich obierając jabłuszko sama sobie wykroiła tyle szczęścia i radości ile potrafiła. Było dużo śmiechu i zdziwienia.

Zabawa przebiegła w radosnej atmosferze. Przedszkolaki z entuzjazmem uczestniczyli w zabawach, oraz wróżbach andrzejkowych. Przedstawiciele grup przedszkolnych otrzymali gałązkę wiśni, która powinna zakwitnąć na Święta Bożego Narodzenia – a wtedy wszystkie wróżby się spełnią.