Hop, sa, sa, ram, pam, pam! Od marchewki siłę mam!

20 listopada 2014r. po raz trzeci w Przedszkolu Publicznym nr 15 im J. Porazińskiej zorganizowaliśmy Dzień Łasucha. Korzystając z bogactwa jesiennych warzyw tym razem w roli głównej wystąpiła marchew.

Hasło przewodnie "KOCHANE DZIECIAKI POZNAJCIE MARCHEWKI SMAKI" zachęcało do degustowania tego warzywa pod różną postacią.

Najsmaczniejszy dzień w przedszkolu tej jesieni rozpoczął się wspólnym spotkaniem na sali gimnastycznej przedszkolaków z zaproszonymi gośćmi. Pani dyrektor Grażyna Borkowska gorąco powitała przybyłych rodziców, naszych wychowanków i grono pracowników.

W wypowiedzi Pani dyrektor podkreśliła wagę zdrowego i racjonalnego żywienia dzieci w naszej placówce i zasadność organizowania imprez o charakterze promującym zdrowy styl życia i odżywiania się. Zaprosiła zgromadzonych do obejrzenia programu artystycznego Tajemnice Marchewki przygotowanego przez nauczycielki naszego przedszkola: Beatę Jaworską i Dorotę Wróbel. W czasie wspólnych zabaw wybraliśmy Królowe i Króla Marchewkowego a nasi Rodzice wyhodowali i wspólnie wyrwali okazałą marchewkę - inscenizując wiersz. Promyczki z grupy VI przedstawiły inscenizację pt. "Od marchewki siłę mam!";

Grupa V Psotki i Śmieszki zaśpiewała piosenkę pt. Ruda marchewka i wyrecytowała wiersz Zdrowa marchewka. Po wrażeniach artystycznych przyszła kolej na ucztę.

Celem organizacji takiego dnia w przedszkolu było zachęcenie naszych dzieci do próbowania i spożywania, przetworów oraz innych produktów z tego bardzo wartościowego, polskiego warzywa.

Szczególne podziękowania składamy Rodzicom naszych małych łasuchów, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali różnorodne potrawy i postarali się o estetyczny wygląd przygotowanych smakołyków - bardzo Wam Kochani smacznie dziękujemy.