Organizatorem pikniku ekologicznego było Przedszkole Publiczne nr 15 przy współpracy Urzędu  Miasta - Wydział Środowiska, Inicjatywy Młodzieżowej; w ramach konkursu; "Organizacja plenerowej imprezy edukacyjno - ekologicznej", współfinansowany ze środków budżetu Gminy Ostrowiec  Świętokrzyski.

Zaproszono wielu znakomitych gości: przedstawicieli Rady Miasta, Rady osiedla Ogrody, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Dyrekcję i Nauczycieli Technikum Hutniczo-Mechanicznego, Przyjaciół Przedszkola, wszystkie przedszkolaki i ich rodziców, mieszkańców osiedla Ogrody.

Pani Dyrektor, rozpoczynając piknik powitała zgromadzonych i zaprosiła do wspólnych zbaw, udziału w konkursach i przygotowanych warsztatach.

Na początku dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny,  w którym nie zabrakło wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej. Po artystycznych prezentacjach przyszedł czas na wspólną zabawę. Zaprosiliśmy, więc wszystkich do zabaw tanecznych przy muzyce świetnie grającego zespołu muzycznego oraz na inne atrakcje. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki i trampolina.

Podczas  pikniku  odbyła  się także zbiórka makulatury, baterii i zużytego  sprzętu  AGD  RTV. Odbierane one były przez "Remondis". Na swoim stoisku firma prowadziła działania edukacyjno-informacyjne dotyczące zapobieganiu powstawaniu odpadów i właściwego postępowania z nimi.

Można było odwiedzić stoiska:

• "Pszczelarza", który częstował aromatycznymi miodami i opowiadał o pracowitych pszczołach;
  • "Florystek" - u których można było podejrzeć sztukę układania bukietów i kompozycji kwiatowych;
  • "Kosmetyczek" - u których odbywało się malowanie twarzy i włosów;
  • Młodzieży z Technikum Hutniczo Mechanicznego, która przygotowała i prowadziła zabawy badawcze na temat ekologii, utylizacji odpadów, wykorzystania kompostownika, jako doskonałego sposobu wykorzystania odpadów w gospodarstwie domowym na ekologiczny nawóz.

Przedszkolaki i dzieci z osiedla, które przyszły na piknik, brały udział w przygotowanych przez nauczycielki warsztatach:

• plastycznych - malowanie rodzinne przy sztalugach;
  • z recyklingu Wesołe odpady;
  • konkursy sprawnościowe, w których przedszkolaki aktywnie i licznie brały udział;
  • Zagadkowo - tu można było wykazać się wiedzą na temat ekologii.

Nagrodami za udział były wiatraczki, bańki mydlane, suszone owoce, chrupki ufundowane przez organizatorów, sponsorów.

Po zabawach wszyscy uczestnicy udali się na przygotowany przez pracowników przedszkola oraz sponsorów poczęstunek. Były pyszne rogaliki, kiełbaski, chrupki oraz zimne napoje i soki. Owoce - jabłka i śliwki - przekazane zostały przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. W międzyczasie podziwiać można było wystawę "Wesołe odpady" - kreatywne zabawki z recyklingu wykonane w trakcie pikniku przez dzieci wraz z Rodzicami.

Eko – piknik upłynął w radosnej i miłej atmosferze, bowiem ekologia to może być również wspaniałą zabawą.

Piknik dał możliwość wspólnej, radosnej integracji i zabawy. Na koniec pożegnaliśmy się dziękując wszystkim za miłą zabawę i aktywnie spędzony czas.
Składamy  serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej imprezy.