Zajęcia bezpłatne:

Wspierające rozwój dziecka:

1. Ćwiczenia logopedyczne - prowadzi specjalista logopeda we wtorki i czwartki w godzinach 9:00 - 11:30.
  2. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - prowadzą nauczycielki z naszego przedszkola.
  3. Język angielski - prowadzi mgr Alicja Janicka.

Oddział

Dni tygodnia, godziny zajęć
I "Wesołe Misie" Poniedziałek 9:00 - 9:30
Środa 9:00 - 9:30
II "Żabki" Poniedziałek 9:30 - 10:00
Środa 9:30 - 10:00
III "Smerfy" Poniedziałek 10:00 - 10:30
Środa 10:00 - 10:30
IV "Psotki i Śmieszki" Poniedziałek 11:00 - 11:30
Środa 11:00 - 11:30
V "Biedroneczki" Poniedziałek 10:30 - 11:00
Środa 10:30 - 11:00

Oraz rozwijające zainteresowania:

1. Zabawy wspierające rozwój emocjonalno-społeczny - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  2. Zajęcia muzyczno-wokalne - dzieci starsze - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  3. Zabawy logopedyczne - dzieci młodsze - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  4. Ekologia - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  5. Zajęcia czytelnicze - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.

Inne atrakcje:

1. Spektakle teatralne w wykonaniu profesjonalnych aktorów (na terenie przedszkola lub połączone z wyjściem do teatru) organizowane raz na dwa miesiące.
  2. Koncerty muzyczne Świętokrzyskiego towarzystwa muzycznego 3-4 razy w ciągu roku szkolnego.
  3. Imprezy i uroczystości przedszkolne:
  • Przedstawienia "Dzieci - dzieciom",
  • "Jasełka", spotkania "Przy Wielkanocnym stole",
  • "Mikołajki", zabawa karnawałowa,
  • Dzień Babci i Dziadka, piknik rodzinny,
  • Przedszkolny Przegląd Teatralny,
  • Udział w konkursach wewnątrzprzedszkolnych i środowiskowych.

Harmonogram uroczystości i imprez przedszkolnych
w Przedszkolu Publicznym Nr 15 w roku szkolnym 2017/2018

Nazwa uroczystości, imprezy Osoby odpowiedzialne Termin Grupa
1. Osiedlowa impreza pod hasłem "Ogrody bawią się" - prezentacja przedszkolaków.

Wrzesień IV
2. "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" - uroczystość pod hasłem "Miasto Ostrowiec przyjazne dzieciom". Dorota Wróbel Wrzesień V
3. Sprzątanie Świata. Beta Jaworska
Wrzesień III, IV, V
4. "Czyste powietrze wokół nas". Beata Jaworska Październik III
5. Spotkanie z Policjantem w przedszkolu. Barbara Gałązkiewicz Październik Wszystkie grupy
6. "Dzień Łasucha w przedszkolu" z udziałem rodziców i zaproszonych gości. Beata Jaworska Październik Wszystkie grupy
7. Narodowe Święto Niepodległości. Marzena Dąbrowska
Listopad IV
8. Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jolanta Goliat
Listopad IV
9. Pasowanie na przedszkolaka. Joanna Guzik
Barbara Gałązkiewicz
Listopad I, II
10. Spotkanie z Mikołajem. Nauczycielki poszczególnych oddziałów Grudzień Wszystkie grupy
11. Jasełka Bożonarodzeniowe. Marzena Dąbrowska
Grudzień IV
12. Powitanie Nowego Roku 2018 - Bal przebierańców. Nauczycielki poszczególnych oddziałów Styczeń Wszystkie grupy
13. Święto Babci i Dziadka w przedszkolu. Wszystkie nauczycielki Styczeń Wszystkie grupy
14. Przegląd teatralny. Jolanta Goliat
Marzec IV
15. Powitanie wiosny. Beata Jaworska Marzec III
16. Wielkanocne zwyczaje. Dorota Wróbel Marzec V
17. Światowy Dzień Ziemi. Joanna Guzik Kwiecień
II
18. Dzień Mamy i Taty w przedszkolu. Nauczycielki poszczególnych oddziałów Maj Wszystkie grupy
19. "Cała Polska czyta dzieciom". Dorota Wróbel Maj III, IV, V
20. Międzynarodowy Dzień Dziecka w przedszkolu. Nauczycielki poszczególnych oddziałów Czerwiec Wszystkie grupy
21. Dzień Sportu. Spartakiada Przedszkolaka. Konkurs "Mój pierwszy kontakt z wodą". Marzena Dąbrowska
Czerwiec IV, V
22. Piknik Rodzinny. Nauczycielki poszczególnych oddziałów Czerwiec Wszystkie grupy
23. Pożegnanie starszaków. Marzena Dąbrowska
Czerwiec IV, V
24. Inne przeglądy, prezentacje, konkursy organizowane przez placówki przedszkolne i różne instytucje w mieście - wg. potrzeb. Nauczycielki oddziałów: III, IV, V Według kalendarza imprez III, IV, V

Cykliczne raz w miesiącu spotkania z pielęgniarką:

Celem spotkań z Panią pielęgniarką jest poznanie sposobów i konieczność dbania o higienę jamy ustnej, poznają techniki prawidłowego mycia zębów oraz zachęcenia dzieci do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nasz gość omawia w jaki sposób dbać o higienę całego ciała, myć ręce, uszy, itp., po co są szczepienia, co możemy zrobić gdy ugryzie osa, skaleczymy się, dlaczego katar jest groźny, co sprzyja zdrowiu, a co szkodzi. Sprawdza również stan czystości naszych przedszkolaków: obcięte paznokcie, czyste uszy, włosy.

Poprawiony (wtorek, 10 października 2017 13:45)