Zajęcia bezpłatne:

Wspierające rozwój dziecka:

  1. Ćwiczenia logopedyczne – prowadzi specjalista logopeda Pani Renata Potrzeszcz (wtorek 14:30-15:00, czwartek 9:00-11:30, piątek 9.00-11:00).
  2. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  3. Zajęcia z Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej - prowadzą: Pani Joanna Guzik (czwartek 10:45-11:15, piątek 11:00-11:30), Pani Anna Jakubczyk (poniedziałek 9:30-10:00, środa 11:00–11:30).
  4. Język angielski – prowadzi Pani Kalina Łabuz-Bębas.

Oddział

Dni tygodnia, godziny zajęć
I "Wesołe Misie" czwartek 11:45 - 12:00
piątek 9:30 - 9:45
II "Żabki" czwartek 12:00 - 12:30
piątek 9:45 - 10:15
III "Smerfy" czwartek 12:30 - 13:00
piątek 10:15 - 10:15
IV "Psotki i Śmieszki" środa 12:00 - 12:30
piątek 10:45 - 11:15
V "Biedroneczki" środa 12:30 - 13:00
piątek 11:15 - 11:45

 

Oraz rozwijające zainteresowania:

  1. Zabawy wspierające rozwój emocjonalno-społeczny - prowadzą nauczycielki z naszego przedszkola.
    • "Mały odkrywca" - czwartek 10:45 - 11:15 p. Marzena Dąbrowska
    • "Arteterapia" - czwartek 10:15 - 10:45 p. Beata Jaworska
    • "Kodowanie na dywanie" - czwartek 11.45 - 12.15 p. Katarzyna Chełminiak
    • "Zajęcia Artystyczno - Teatralne" - czwartek 12:15-12:45 p. Anna Jakubczyk
  2. Zajęcia muzyczno-wokalne "Zespół Wokalno - Muzyczny Wesołe Nutki” czwartek 11:15-11:45 p. Jolanta Goliat.
  3. Zabawy logopedyczne - dzieci młodsze - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  4. Ekologia - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.
  5. Zajęcia czytelnicze - prowadzi nauczycielka z naszego przedszkola.


Inne atrakcje:

  1. Spektakle teatralne w wykonaniu profesjonalnych aktorów (na terenie przedszkola lub połączone z wyjściem do teatru) organizowane raz na dwa miesiące.
  2. Imprezy i uroczystości przedszkolne:
  • "Jasełka", spotkania "Przy Wielkanocnym stole",
  • "Mikołajki", zabawa karnawałowa,
  • Dzień Babci i Dziadka, piknik rodzinny,
  • Przedszkolny Przegląd Teatralny,
  • Udział w konkursach wewnątrzprzedszkolnych i środowiskowych.

 

Harmonogram uroczystości i imprez przedszkolnych
w Przedszkolu Publicznym Nr 15 w roku szkolnym 2019/2020

Nazwa uroczystości, imprezy Osoby odpowiedzialne Termin Grupa
1. "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" - obchody miejskie

A. Jakubczyk
K. Chełminiak

wrzesień IV, V
2. Sprzątanie Świata A. Jakubczyk
K. Chełminiak
wrzesień IV, V
3. Osiedlowa impreza pod hasłem "Ogrody bawią się" – prezentacja artystyczna przedszkolaków dyrektor,
wszystkie nauczycielki
październik wszystkie grupy
4. Spotkanie z Policjantem
K. Chełminiak
A. Jakubczyk
październik IV, V
5. Dzień Łasucha z udziałem rodziców i zaproszonych gości A. Jakubczyk
K. Chełminiak
październik wszystkie grupy
6. Narodowe Święto Niepodległości K. Chełminiak
A. Jakubczyk
J. Goliat
listopad IV, V
7. Dzień Pluszowego Misia J. Goliat listopad wszystkie grupy
8. Pasowanie na Przedszkolaka B. Jaworska listopad I
9. Spotkanie z Mikołajem nauczycielki poszczególnych oddziałów grudzień wszystkie grupy
10. Wigilia w przedszkolu, Jasełka Bożonarodzeniowe nauczycielki poszczególnych grup grudzień IV, V
11. Powitanie Nowego Roku 2020, Bal Przebierańców nauczycielki poszczególnych oddziałów styczeń wszystkie grupy
12. Święto Babci i Dziadka w przedszkolu nauczycielki poszczególnych oddziałów styczeń wszystkie grupy
13. Wiadomości z Przedszkolandii, czyli przedszkolny Dzień Radia dyrektor,
nauczycielki poszczególnych oddziałów
luty wszystkie grupy
14. Powitanie Wiosny nauczycielki poszczególnych oddziałów marzec I, II, III
15. Wielkanocne zwyczaje K. Chełminiak kwiecień IV
16. Światowy Dzień Ziemi K. Chełminiak kwiecień III, IV, V
17. Święto Flagi wszystkie nauczycielki maj wszystkie grupy
18. Cała Polska czyta Dzieciom. dyrektor,
wszystkie nauczycielki
maj wszystkie grupy
19. Prezentacje artystyczne "Wytańczyć dziecięce marzenia" impreza międzyprzedszkolna dyrektor,
wszystkie nauczycielki
maj wszystkie grupy
20. Dzień Dziecka wszystkie nauczycielki czerwiec wszystkie grupy
21. Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty - Piknik w ramach obchodów święta patronki przedszkola "Janinki" dyrektor,
wszystkie nauczycielki
czerwiec wszystkie grupy
22. Dzień sportu. Spartakiada przedszkolna. Konkurs "Mój pierwszy kontakt z wodą" wszystkie nauczycielki czerwiec IV, V
23. Pożegnanie dzieci 6-letnich K. Chełminiak
A. Jakubczyk
czerwiec IV, V
24. Inne przeglądy, prezentacje, konkursy organizowane przez placówki przedszkolne i różne instytucje w mieście
nauczycielki oddziałów III, IV, V cały rok w zależności od potrzeb III, IV, V