Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień niezwykle ważny dla wszystkich przedszkolaków.
Dzieci rozpoczęły świętowanie już z samego rana wizytą Pani Dyrektor, która odwiedziła starszaków w sali, składając im życzenia i wręczając słodkie upominki.

Po śniadaniu dzieci wspólnie ze swoją wychowawczynią tańczyły i śpiewały w rytm wesołej muzyki. Główną atrakcją tego wyjątkowego święta było malowanie twarzy oraz tworzenie przeróżnych zwierzątek z baloników na życzenie przedszkolaków, przez zaproszone do naszego przedszkola panie z "Fikolandu". W tym dniu nie zabrakło też wspólnych zabaw.

Sprzątanie Świata

23 września w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata", przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki porządkowały teren ogrodu przedszkolnego, teren parkingu przed przedszkolem oraz teren pasa zieleni przy przedszkolu od strony Urzędu Skarbowego. Dzieci, pełne entuzjazmu zbierały odpady do worków, a nad ich bezpieczeństwem czuwały nauczycielki. Głównym celem tej akcji było uświadomienie dzieciom skutków zanieczyszczenia "świata", o czym dowiedziały się na zajęciach, podczas wspólnej rozmowy na temat recyklingu i ochrony środowiska. Dzięki pogadance wszystkie starszaki wiedzą już, do którego z pojemników należy wrzucić niepotrzebne odpady.

Uwieńczeniem akcji  "Sprzątania Świata" było wykonanie przez dzieci "Zabawki z odpadka" oraz prac plastycznych pod hasłem "Dbamy o nasze środowisko", z których utworzona została wystawa na holu obok naszej sali.

Dzień Chłopaka

30 września, jak co roku chłopcy obchodzili swoje święto "Dnia Chłopaka". W tym dniu dziewczynki wręczyły swoim kolegom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. W grupie Biedronek ten szczególny dzień przebiegł pod hasłem "Super mężczyzna". Chłopcy założyli własnoręcznie robione krawaty, dodatkowo każdy mały mężczyzna miał okazję zrobić sobie fotografię z plastikowymi wąsami. Dzień Chłopaka był dniem pełnym wrażeń, atrakcji, radości i dobrych zabaw, których było co niemiara.

Zajęcia plastyczne

Twórczość plastyczna jest bardzo ważną formą działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki tej aktywności dziecko pobudza i wyraża swoje emocje, a także zaspokaja potrzebę ekspresji. Na jednych z zajęć przedszkolaki, przy użyciu kartki papieru, farb, oraz rolki po papierze toaletowym, służącej jako element twórczy, wcielając się w małych artystów miały możliwość stworzyć bardzo ciekawe i abstrakcyjne prace. Starszaki, pod wrażeniem swoich dzieł, już nie mogą doczekać się kolejnych tego typu zajęć, a ja razem z nimi.

Anna Jakubczyk