Trening ze sportowcami.

W miesiącu kwietniu mury naszego przedszkola odwiedzili trenerzy piłkarskiego klubu "Kadet", którzy przeprowadzili z dziećmi profesjonalny trening. Przedszkolaki pod okiem fachowców ćwiczyli skłony, podskoki, podania i strzały na bramkę. Uczyli się też zdrowej rywalizacji. Trenerzy zachęcali dzieci do rozwijania swojej sprawności fizycznej i zaprosili dzieci na prowadzone przez nich zajęcia sportowe na boiskach przy Szkole podstawowej nr 5. Może kiedyś, któryś z przedszkolaków zostanie następcą Roberta Lewandowskiego?

Wizyta w szkole.

Na początku kwietnia dzieci z grupy "Biedronek" były na wycieczce w Szkole Podstawowej nr 5. Przedszkolaki zwiedziły budynek szkoły, poznały panie nauczycielki, które od września 2019 roku będą uczyły w klasach pierwszych oraz uczestniczyły w lekcji pokazowej prowadzonej przez panią Bożenę N. Przedszkolaki na równi z uczniami kolasy trzeciej odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, wykonywały różnorodne zadania z zakresu matematyki. Wspólna lekcja z klasą III uświadomiła dzieciom jaka praca ich czeka w następnym roku szkolnym.

Zajęcia w ogrodzie.

Rozkwitająca wiosna rozbudziła w dzieciach zainteresowania budzącą się do życia przyrodą. Dlatego niektóre zajęcia przeniosły się do ogrodu. Przedszkolaki uzbrojone w lupy ruszyły na poszukiwanie pierwszych pąków i kwiatów. Obserwowały zachowania owadów mieszkających w trawie oraz latających w powietrzu. Porównywały także wygląd kory drzew rosnących w ogrodzie. Następne zajęcia planowane są w przedszkolnym ogródku.

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra.

Czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych w grupie "Biedronek" był bardzo pracowity. Dzieci wykonywały różne ozdoby i dekoracje, uczyły się piosenek i wierszy o tematyce świątecznej, robiły "mazurki wielkanocne". Wszystkie dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem, każdy był pełen zapału do pracy i chętny do pomocy. Przygotowanie mazurka oraz świątecznego stołu z takimi wspaniałymi pomocnikami poszło jak z płatka. Na stole znalazł się również owies i rzeżucha zasiane i wyhodowane przez dzieci. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Edyta Kowalska poczęstowała wszystkich jajkiem i złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Dorota Wróbel

Happening ekologiczny przedszkolaków.

29.04.2019 r. dzieci z grupy "Biedronki" wzięły udział w kolejnej edycji ekologicznego happeningu przedszkolaków organizowanego przez ich kolegów z Przedszkola nr 19. Przedszkolaki obejrzały krótki program artystyczny, odśpiewały hymn małych ekologów oraz złożyły przyrzeczenia dbania o środowisko naturalne. Następnie wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli wypuścili zielony balonik, który uniósł do nieba ekologiczne życzenia dzieci. Skandując hasła ekologiczne dzieci przeszły korowodem uliczkami osiedla "Ogrody" budząc duże zainteresowanie napotkanych przechodniów.

Dni Ziemi.

29.04.2019 r. "Biedronki" zaprosiły swoich kolegów z innych grup na salę gimnastyczną, aby wspólnie świętować Dni Ziemi. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, przypomniały zasady segregowania śmieci, nauczyły kolegów jak dbać o naszą planetę. W drugiej części spotkania "Biedronki" pokazały szereg doświadczeń, które w prosty sposób pozwoliły poznać właściwości wody, ognia, powietrza i niektórych metali. W ten interesujący sposób przedszkolaki poznały wycinek otaczającego świata.