Tego dnia najmłodsi mężczyźni złożyli Wszystkim Paniom życzenia. I obdarowali je czekoladkami. Były występy, laurki, prezenty oraz poczęstunek. Było dużo, dużo dobrej zabawy i jeszcze więcej radości dla wszystkich uczestników.

Duże słowa uznania dla Trójki Grupowej i  Mamy Ivanka za ogromny wkład pracy w przygotowaniu tego miłego dnia.

Nasi wychowankowie zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 14.

Czekały na nich same niespodzianki.

Na lekcję z wykorzystaniem tablicy multimedialnej do klasy I zaprosiła nas Pani Beata Buduła. Przedszkolaki czynnie w niej uczestniczyli. W klasie "0" Pani Eliza Adamska przygotowała zabawy integracyjne i wysłuchaliśmy dedykowanego nam koncertu. Zwiedziliśmy szkolną bibliotekę. W świetlicy szkolnej Panie Luiza Sołtykiewicz, Jolanta Maj i Dorota Rogozińska przygotowały dla naszych milusińskich liczne atrakcje. Malowaliśmy wiosenne kwiaty, bawiliśmy się w kącikach zainteresowań i w bawialni- korzystając ze sprzętu sportowego.

To była wspaniała wycieczka! Dziękujemy za umożliwienie Wychowankom naszego przedszkola zapoznania się z ofertą edukacyjną Waszej Szkoły.

Dziękuję Pani Kasi R. za nieocenioną pomoc w czasie wycieczki.

Psotki i Śmieszki wzięły udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie logopedyczno–plastycznym "Czy naprawdę trudne głoski?".

Celem konkursu było:

• rozwijanie werbalnej aktywności twórczej dzieci,
  • dbałość o poprawną wymowę,
  • bogacenie zasobu słownika czynnego i biernego dziecka,
  • rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięca,
  • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dziecka.

Oliwka i Malwinka zdobyły III i II miejsce w konkursie, Jaś R. i Zuzia wyróżnienia.

Gratulujemy talentu naszym Małym Artystom!

27 marca 2019 r. w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego Pani Katarzyna Tomala oraz Uczniowie klasy V e z Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 przeprowadzili akcję "Czytanie dzieciom". Uczniowie zaprezentowali małym słuchaczom fragmenty książki pt "Mikołajek" francuskich autorów Goscinny Rene i Sempe Jean-Jacques oraz wiersz "Tańcowała igła z nitką" Jana Brzechwy.

To był fantastyczny pomysł, bo każde działanie, które zmierza do tego, by promować czytelnictwo i zachęcać dzieci do sięgania po książkę, jest jak najbardziej pożądane.

Warto pamiętać o tym, że czytanie dzieciom ma duży wpływ na ich rozwój, codzienne głośne czytanie wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, oraz wieź z osobą czytającą –rodzicem, nauczycielem. Ponad to wzbogaca słownictwo, dzięki czemu dziecko nabywa łatwość wypowiadania się, prowadzenia logicznych i ciekawych rozmów co bardzo pomoże mu w życiu społecznym.