BAL NOWOROCZNY 2019

Tradycją naszego przedszkola stało się powitanie NOWEGO ROKU przy dźwiękach muzyki. Tak było również w tym roku. 11 stycznia 2019 roku "Biedroneczki" bawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym na sali gimnastycznej. Do tańca przygrywał przyjaciel przedszkola pan Zbyszek, a panie nauczycielki zadbały o pozostałe atrakcje: konkursy, quizy i ciekawe niespodzianki. Podczas zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek. Wśród śmiechów, tańców i doskonałej zabawy szybko minął czas balu. Na pewno pozostanie on na długo w pamięci jego uczestników. Następny dopiero za rok.

Dorota Wróbel

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo- dzieci!

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Dlatego o skrzydlatych przyjaciołach pamiętają "Biedroneczki". Dzieci chętnie uzupełniają karmnik ptasimi smakołykami – ziarenkami, słoniną i okruchami chleba. Takie działania dają im satysfakcję i wiele radości, ale także niosą za sobą wspaniały walor edukacyjny.

Dorota Wróbel

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Mimo niskiej temperatury za oknem, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach. Tak też było w grupie "Biedroneczek", do której licznie przybyli nasi najukochańszy dziadkowie. Dzieci w programie artystycznym  pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Uroczystość zakończyła się wspólną gościną przy stołach zastawionych ciastem przygotowanym przez rodziców.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy zdrowia i samych pięknych chwil w życiu.